Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

5-Б клас Українська література

https://pidruchnyk.com.ua/1685-5_ukrlit_avramenko.html

Архів дистанційного навчання 2022-2023 н.р.

24.01

Тема. Т. Шевченко «За сонцем хмаронька пливе…». Краса навколишнього світу природи в поезіях  Т. Шевченка.

«Шевченко — це той, хто живе в кожному з нас. Він — як сама душа нашого народу, правдива і щира… Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен розвиватись», - таку думку висловив український письменник Олесь Гончар

Т. Г. Шевченко — видатна постать і гордість України, її велич і слава. Я впевнена, ви багато знаєте про Кобзаря. А чому його так називають? 

- Чи є у вас удома збірка Т. Шевченка «Кобзар»?

- Які факти біографії Шевченка ви можете навести?

Так давно, здається, жив Тарас Шевченко, але його поезії дуже близькі і зрозумілі нам насамперед через прекрасні описи природи. Бо природа вічна і незмінна. Природа ніколи не залишить байдужою чуйну людину. Хто з нас не захоплювався безкраїми полями чи запахом весняного ранкового лісу!  Коли читаєш вірші Тараса Шевченка або чуєш, як їх читають інші, тобі одразу уявляється все, що в них описується. Це великий талант письменника — зуміти так передати власні враження, що читач і через багато років бачить те, що побачив ти. Ніби бачить світ очима поета… Природа в усіх поезіях Кобзаря така справжня, така красива і жива.


Перегляньте відеоуроки



Поміркуймо!

Які пейзажні картини подає нам Шевченко?

На скільки частин умовно можна поділити цей твір?

За допомогою яких слів автор передає настрій у першій частині вірша?

Якими образними словами передано сумну картину надвечір'я?

Прочитайте уважно ще раз перші шість рядків вірша і скажіть, як поводиться хмарка.

А чи є вона живою? Які дії, характерні для істот, робить у вірші хмарка?

Опрацювання теоретичного матеріалу

Письменники дуже часто надають предметам, явищам (неживій природі) ознаки й властивості неживої природи. Такий художній засіб називається метафорою.

Метафора (з грецьк. «перенесення» ) — слово чи словосполучення, яке переносить ознаки одного предмета або явища на інші на основі подібності чи протиставлення.

Персоніфікація — зображення предметів чи явищ природи як живих істот.

 Ліричний твір — написаний віршованою мовою твір, у якому не розгортаються події, а виражаються думки, почуття, переживання людини в певних обставинах, під впливом певних подій.

Тарас Шевченко — великий український поет, чия творчість є однією з найкращих сторінок світової культури. Прочитаймо ще раз слова Олеся Гончара про Шевченка і вдумаймося в їхній глибокий зміст!

 Домашнє завдання: Вивчити напам"ять читати поезію «За сонцем хмаронька пливе».


Немає коментарів:

Дописати коментар