Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

9 клас Українська література

2024-2025 н.р.

9-А клас

21.02.2025

Тема. Тарас Шевченко. Геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні.

Ім’я Тараса Григоровича Шевченка відоме не тільки кожному українцеві, його знають та шанують в усьому світі. І це не перебільшення, адже пам’ятники Великому Кобзареві встановлені в США і Канаді, Румунії, навіть у далекій Австралії. Наш геніальній поет для багатьох народів є прикладом того, як треба любити свою Батьківщину й боротися за її щасливу долю.

Зверніть увагу на тему уроку. Чому Шевченка називають генієм, пророком, мислителем?

Словникова робота.

Мислитель—

людина, здатна до глибокого філософського мислення.

Пророк—

1. За релігійними уявленнями—проповідник волі божої.

2. Поет. Провісник майбутнього.

Геній—

Особа, яка володіє найвищим ступенем таланту, здібностей

Перегляньте відео.

Творчість Т.Г.Шевченка умовно поділяють на чотири періоди:

І.1837-1843 – рання творчість

ІІ.1843-1847 – період «Трьох літ»

ІІІ. 1847-1857 – період заслання

ІV.1857-1861 – пізній період

Всі ці періоди окремо та їхнє значення ми будемо розглядати на наступних уроках.

Тарас Шевченко цікаві факти з життя

Проаналізуйте, чому Тараса Шевченка називаємо Кобзарем. Для цього відповімо на запитання і за їх відповідями заповнимо діаграму Венна:

•        Ким були кобзарі? (Народні співці, які творили, зберігали та передавали героїчні пісні, думи)

•        Чи була доля Шевченка споріднена з долею його народу? Чи вболівав він за його майбутнє? (З дитинства майбутній поет мав загострене почуття справедливості, не терпів насилля. Як і його знедолений народ, Шевченко прагнув вільно творити)

•        Які ознаки народного співця мала поезія Шевченка? (Був носієм правди про події, узагальнював народну думку).

•        (Які образи переважають у Шевченка? (Художні образи Шевченкової поезії - прості люди, історичні постаті, що борються за свободу, українські жінки та дівчата з їх непростою долею)

•        Чи споріднена поезія Шевченка з фольклорними творами?

 

Домашнє завдання : прочитати матеріал підручника на с.192 -197, знати основні віхи творчості. Виконати тест за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=9039319

9-Б клас

21.02.25

Тема.Оглядове вивчення історичної теми у творчості Кобзаря («Іван Підкова», «Тарасова ніч», «Гайдамаки»). Вісь неперервності історичного часу («До Основ’яненка»). ТЛ: послання.

Перегляньте навчальні відео.



 Романтична поема «Гайдамаки» вийшла друком окремою книжкою в Петербурзі, коли її авторові було всього 27 років, тобто 1841р.. Гостро драматичним, навіть трагічним життям у поемі живуть реальні історичні постаті, гайдамацькі ватажки Максим Залізняк та Іван Ґонта, і поряд з ними - Ярема Галайда («вполовину видуманий»), його кохана Оксана і «вільшанський титар правдивий». Романтизуючи драматичні події та дійових осіб, автор опоетизовує їх і посилає в Україну як поборників «святої волі

Основою поеми послужили події 1768 року, що ввійшли в нашу історію як Коліївщина, найбільше гайдамацьке повстання на Правобережній Україні проти польської шляхти.У поемі розгортаються дві сюжетні лінії - Яреми та народного повстання. Перша сюжетна лінія – лінія народного повстання: «На ґвалт України орли налетіли»; повстанці збираються під Чигирином; освячення ножів; початок повстання; гайдамаки в Лисянці; кривава розправа в Умані як кульмінаційна точка народної боротьби за своє звільнення; спад повстання.

Друга: Ярема – наймит-попихач у шинкаря Лейби; побачення Яреми з Оксаною; рішення йти в гайдамаки; участь у боях у Черкасах; звістка, що титаря вбито, а Оксану викрадено; люта помста шляхті за особисте горе й за знущання над людьми («...а Ярема не ріже – лютує! З ножем в руках на пожарах і днює й ночує...»); порятунок Оксани; перебування її в монастирі; одруження Яреми з Оксаною; знову в битвах; «А в нашого Галайди хата на помості...».

 Поему «Іван Підкова» присвячено боротьбі українського народу проти турецько-татарських завойовників. У поемі йдеться про морські походи запорожців. Агресивна політика султанської Туреччини та Кримського ханства була спрямована на спустошення українських земель. Під час набігів завойовники забирали в рабство чимало українців, потім їх продавали на невільницьких ринках Криму й Туреччини. Щоб розгромити міста-фортеці й визволити полонених, козаки вирушали морем до Туреччини.

    Іван Підкова - реальна історична постать. Образ сміливого отамана, який не раз очолював морські походи козаків, і вивів у своїй поемі Тарас Шевченко.

   Поема складається з двох частин. У першій автор змальовує козацькі часи в Україні, але з давньої слави полишилися тільки високі могили, де спочиває «Козацькеє біле тіло, в китайку повите». Водночас своєю художньою уявою поет змальовує запорозьких лицарів, їхню відвагу та одчайдушність. Їх не лякають на розбурханому морі «хвилі, як ті гори», коли «ні землі, ні неба», вони вкривають човнами-чайками Дніпровий лиман і пускаються в морський похід, аби вдарити на столицю ворожого султана.

  «Тарасова ніч»

Надзвичайно велику роль у творчості Шевченка відіграють ті героїчні сторінки нашої минувшини, які пов’язані з українським козацтвом. Запорозька Січ і козацьке лицарство - це феноменальне явище української історії, ціла епоха в житті нашого народу, його легендарне минуле, уособлення  свободи й національної гідності, героїзму патріотизму. Козацька минувшина України цікавила Шевченка з молодих літ, ідеалізація її відчувається вже в перших поетичних творах «Кобзаря», поемах та історичних піснях, у яких він із романтичною захопленістю, в яскравих образах відтворює сюжети  часів козацького життя, сміливих воєнних походів запорозьких лицарів.

Свої роздуми про козацькі часи й Українську гетьманську державу Шевченко поетично вперше подає в поемі «Тарасова ніч», написаній у листопаді 1838 року в Петербурзі. В основі сюжету - історична подія: перемога козаків на чолі з Тарасом  Федоровичем, якого називали ще Трясилом, над польсько- шляхетським військом гетьмана

С. Конецьпольського під Переяславом під час селянсько-козацького повстання 1630 року.

Домашнє завдання. Ознайомитись з сюжетами поезій ( на основі прочитаного зробити невеличкий конспект). Виписати з підручника ст.202 Послання.

Тема. Національна проблематика періоду «Трьох літ». Поема («комедія») «Сон» і тогочасна суспільно-політична дійсність. Композиційний прийом «сну».

Другий період творчості Тараса Шевченка - період "трьох літ"( 1843 - 1847). Це час творчої зрілості поета, Він вільний, він - у розквіті сил, мав можливість попрацювати і пожити в рідному краю.Твори, написані під враженням від перебування в Україні, поет об'єднав у рукописну збірку "Три літа". Це час від першої поїздки в Україну до арешту в справі Кирило-Мифодіївського братства. Більшість творів цієї збірки - це політична лірика, гострі звинувачення сучасному поетові суспільному ладові (поеми "Сон", "Кавказ", "Великий льох", "І мертвим, і живим...", "Давидові псалми"). Шевченко гнівно викриває кріпосництво, колонізаторську політику росії, офіційну церкву.

Перегляньте навчальне відео.


Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника на с.203-208.

9-Б клас

18.02.25

Контрольна робота з теми " Творчість поетів-романтиків, М. Гоголя" 

Виконати роботу за посиланням: https://forms.gle/yJvt3tFAMdqCUm8u7


17.11.24

Контрольна робота з теми "Нова українська література".

Виконати роботу за посиланням:https://forms.gle/uHvojAJ15yJDW2P99






https://docs.google.com/presentation/d/1GN_Pakwldl1UYFVj_0ueA7p-T4gbDDed/edit?usp=sharing&ouid=103837819158627985728&rtpof=true&sd=true

9А клас 

Національний колорит, зображення життя всіх верств суспільства, алюзії на українську історію в поемі. Бурлескний гумор, народна українська мова. Ствердження народної моралі (картини пекла).


13.11.2024

Запрошую   на урок української літератури:

Час: 13.11. 2024  08:45

Підключитися до конференції Zoom

https://us05web.zoom.us/j/86563284720?pwd=3y0V9KyF5MesPzHGZDv7NANuav6hFF.1

Ідентифікатор конференції : 865 6328 4720

Код доступу: 354

Тема. Г.Сковорода. «Всякому місту – звичай і права» (із «Саду Божественних пісень»). «De libertate».

https://docs.google.com/presentation/d/1CQU1LvBjd67RW4f0QAeygTH5Dk6q82Wa/edit?usp=sharing&ouid=103837819158627985728&rtpof=true&sd=true

12.11.2024    9-Б клас
Тема.  Іван Котляревський. Творчість письменника – новий етап у розвитку національного самоусвідомлення. Драматург і театральний діяч. «Енеїда». Історія появи твору.

Біографія видатної людини — як захоплююча книга. Уявіть собі: канцелярист, військовий командир, дипломат, літератор-поет і драматург, учитель, опікун благодійних закладів — і все це гармонійно поєдналося в особі Івана Петровича Котляревського. За кожним із названих занять — ледь не детективна історія, героїчний подвиг чи невтомна праця, наснажена великим гуманізмом.

Перегляньте презентацію за посиланням, яка допоможе вам перегорнути сторінки життя і творчості Івана Петровича.

https://docs.google.com/presentation/d/1rJB0RuqQM5Gd07AFV3KhFNl8FPTY0Px-/edit?usp=sharing&ouid=116712275122719051094&rtpof=true&sd=true

Іван Петрович цікавився життям і побутом простого народу. Він мав можливість бувати на весіллях, хрестинах, різних ігрищах, забавах молоді. Переодягнений у парубоцький одяг, брав у них участь, пильно придивляючись до старожитнього способу життя українців, прислухаючись до розмов, вивчаючи звичаї, повір’я, обряди. Записував пісні, прислів’я, приказки, влучні слівця, жартівливі вислови, перекази — особливо про козацьку старовину. Добре пізнав письменник і побут, інтереси, звичаї поміщиків, чиновників, духовенства. У його пам’яті відклалися величезні запаси знань про побутове й громадське життя своїх співвітчизників, що стало невичерпним джерелом літературної творчості І.П.Котляревського. Тому його твори цікаві, повчальні, мають велике виховне значення.

Домашнє завдання.Прочитати поему І.Котляревського "Єнеїда"

Опрацювати  матеріал підручника на с.90-91

 

https://docs.google.com/presentation/d/1_zbxefnaN2EcBAHc8maQrmdYzPQGUfmB/edit?usp=sharing&ouid=103837819158627985728&rtpof=true&sd=true



https://docs.google.com/presentation/d/1neFQnkMPkU_tDetrXB-zdvJsGyX0908G/edit?usp=sharing&ouid=103837819158627985728&rtpof=true&sd=true


ШАНОВНІ  ЮНАКИ   І  ЮНКИ!

З початком канікул ви подумаєте: "ЗНОВУ  ЧИТАТИ...". А відповідь проста


Тож все -таки насолоджуйтесь читанням!























21 травня 9-А та 9-Б класи

Тема. МАРКО ВОВЧОК "ІНСТИТУТКА". Особливості сюжету повісті. Образи персонажів

- Усім добрий день. Прошу переглянути відеоурок (2 частини) до теми.


ЗРОБІТЬ САМОПЕРЕВІРКУ, виконавши 👉  ТЕСТ    (на оцінку)


ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ

1. Підготуватися до контрольної роботи за творами П.Куліша та Марко Вовчок (тестові запитання+есе)

2. Прочитати оповідання Марко Вовчок "КОЗАЧКА"



10 травня  9-А клас

- Добрий день, дев'ятикласники. Сьогодні у нас останній урок за романом Пантелеймона Куліша "Чорна рада", тому попрошу вас виконати👇

УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНЕ ТЕСТУВАННЯ

* Завдання обов'язкове для всіх, 

окрім Серновця, Рибачок, Алєксєєнко, які виконують тест за бажанням



07 травня    9-А, 9-Б клас  початок уроку о 13.00

 Починаємо з перевірки домашнього завдання, виконуємо  ТЕСТ

далі приєднуємося до онлайн-уроку о 13.15  👉    ТУТ

Тема. Порівняльна характеристика образів Якима Сомка та Іванця Брюховецького


ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ
Виконайте письмово вправи 6 (с. 290), 8 (с. 292), усно - 7, 10




УВАГА!  
23 квітня 9-А, 9-Б, УЧНІ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ НА СІМЕЙНІЙ ФОРМІ, виконуємо контрольне тестування за творчістю Т.Шевченка


* Тест буде відкрито з 13.00 до 14.30


17 квітня 9-А клас

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ

Тарас Шевченко "Назар Стодоля"

- Зверніть увагу на творчу історію 
















- Перегляньте екранізацію драми

САМОПЕРЕВІРКА
Виконайте 👉 тестування

ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ
Підготувати повідомлення або презентацію на тему "Світова велич Кобзаря"

!!! Роботу готує кожен індивідуально


09 квітня 9-Б клас

Тема. Трагедія жінки-матері, боротьба за своє материнство. Вірш "У нашім раї на землі..."

Початок уроку 13.10 👉  ТУТ

ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ
Скласти паспорт твору "У нашім раї на землі..."  



02 квітня  9-А,   9-Б класи

Тема. Тарас Шевченко "Катерина", "Наймичка". Еволюція жіночих образів

- Шановні дев'ятикласники, пергляньте експрес-урок (2 частини)


- Перевірте себе, виконавши обидва тести  до 05 квітня   
                                                (УСІ УЧНІ  ОБОВ'ЯЗКОВО!)

Тест   +  Тест   =  середньоарифметична оцінка за урок




19 березня  9-А,  9-Б класи

Тема. "Вічна" тема матері й сина. Романтичний тип утілення теми жіночої долі (поема "Катерина")

- Доброго дня, дев'ятикласники.
Перегляньте експрес-урок (2 частини)



ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ  

У робочому зошиті складіть кластер "Шевченкова поема "Катерина"

* Зошит здати у четвер (9-Б), п'ятницю (9-А)

  * Якщо вас з якоїсь причини не буде в день уроку за розкладом, потурбуйтеся здати зошит на перевірку ЗАВЧАСНО

ДОДАТКОВІ 👉 МАТЕРІАЛИ


 












Один із варіантів шаблону кластера



12 березня

Тема. Послання "І мертвим, і живим, і ненарожденним..." Продовження теми "землячків". Засудження комплексу меншовартості

9-А клас і 9-Б клас   початок уроку о 13.00  👉   ТУТ

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Перечитати матеріал підручника (с. 218-227)
2. Виконати 👉 ТЕСТ

3. Вивчити напам'ять уривок із послання "І мертвим, і живим..." (від слів "Доборолась Україна до самого краю" до слів "і немає злому На всій землі безконечній веселого дому")




05 березня

- Добрий день, дев'ятикласники. Продовжуємо читати окремі твори Тараса Шевченка періоду "Трьох літ".

- Перевірмо домашнє завдання, виконайте 👉 тестування за поемою "Сон" (на оцінку)

- Тема уроку. Поема "Кавказ" - пристрасний відгук на тогочасну загарбницьку імперську політику

- Перегляньте відеоурок 

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Прочитати поему "Кавказ".
У робочий зошит виписати афоризми з твору



27 лютого
9-А клас і 9-Б клас   початок уроку о 13.00 👉  ТУТ

Тема. Національна проблематика періоду "Трьох літ". Поема (комедія) "Сон" і тогочасна суспільно-політична дійсність

Матеріали уроку 👉 ПРЕЗЕНТАЦІЯ  (містить завдання для роботи в зошиті)


ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Прочитати поему "Сон" ("У всякого своя доля"). 
Вивчити напам'ять уривок з поеми "Сон" ( від слів "Летим. Дивлюся, аж світає..." до "А мати пшеницю на панщині жне..." АБО від слів "У всякого своя доля..." до слів "Адамові діти" )



Завдання на 26 лютого (9-Б клас),        27 лютого (9-А клас)
- Повторіть життєпис Тараса Шевченка, матеріал про ранню творчість поета (с. 198-202)

- ВИКОНАЙТЕ ОДНЕ ІЗ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

ТЕСТ   1




13 лютого
 9-Б клас

Тема. ТАРАС ШЕВЧЕНКО - ПОЕТ, ПРОРОК НАЦІОНАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ

- Вітаю вас, діти. Сьогодні у вас індивідуальна робота.

Уважно опрацюйте матеріал підручника (с.192-196).

У робочому зошиті складіть кластер "Тарас Шевченко"

Приклад графічного зображення кластера















ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Знати основні моменти життєпису і творчості Т.Шевченка


УВАГА!!!  Учні, які навчаються на сімейній формі, КОНТРОЛЬНА РОБОТА  № 4 👉 "НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА"


9-А клас

  Образи синів Тараса Бульби 👉 навчальна  презентація


ТЕСТ  👈  за  повістю М. Гоголя "Тарас Бульба" (обов'язковий для виконання)

Для учнів 9-Б класу тест 👆 актуальний


06 лютого
9-А клас і 9-Б клас   початок уроку о 13.00 👉  ТУТ



30 січня

9-А клас початок уроку о 13.00 👉  ТУТ

9-Б клас початок уроку о 13.50  покликання 👆

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися до самостійної роботи за питаннями романтизм, ознаки романтизму, баладами "Рибалка" П.Гулака-Артемовського, "Човен" Є.Гребінки.



23 січня

9-А та 9-Б клас початок уроку о 13.50 👉     ТУТ

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виразно читати баладу "Рибалка".
Виписати з тексту балади художні засоби


22 січня
9-Б клас

Тема. Література українського романтизму

Для виконання домашнього завдання та ознайомлення з матеріалами уроку перейдіть на спільну дошку 👉 padlet



ТАРАС  ШЕВЧЕНКО  ЗАПРОШУЄ НА ВИСТАВКУ


УВАГА!!!  Учні 9-Б та 9-А класу
Хто навчається на сімейній формі або з якихось причин був відсутній на уроці, КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ  № 3 👉 "НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА" потрібно виконати до 16 грудня 17.00

19 грудня

9-А та 9-Б класи

Тема. Літературні персоналії Кропивницького         
               ОКСАНА БУЯНОВА: «Я ЛИШЕ НА ШЛЯХУ 
               ДО ТОГО, ЩОБ СТАТИ ПИСЬМЕННИЦЕЮ»

- Вітаю вас, дев'ятикласники. Сьогодні запрошую до знайомства з сучасною письменницею, поеткою і прозаїком, Оксаною Буяновою

- Скласти особистісний портрет пані Оксани ви зможете, прочитавши 👉 ІНТЕРВ'Ю

- Самопрезентація збірки прози 

- ПРОЧИТАЙТЕ  уривок з оповідання "Скарб під маскою"
"Мрійник… Філософ… Ти йдеш, тримаючи руки у замку на попереку. І крізь кожну барву цієї природи, через кожен сантиметр цієї рослинності, проникаючи навіть у найдрібнішу її структуру, з’єднуєшся із красою глибинної сутності живого… Ти зараз такий далекий від суєтних думок сучасних акторів та естрадних співаків, яких нещодавно ти цитував у своєму блокноті як непохитну «істину»… Від думок, які нав’язували тобі тлінну «мудрість» гнилого авторитету телевізора. Зараз ти такий далекий від виснажливої муки протистояння «людина людині – вовк», на яку ти ще не так давно прирікав сам себе… Мрійник… Філософ… Ти зараз лікуєш свою душу внутрішнім, нікому не вловимим єднанням із осіннім садом. Якби ти не пив і молився Богові, живучи у гармонії із природою чи тут, чи деінде. Лише подалі від світу невідремонтованих бетонних блоків, що називаються квартирами..., від того, що засмічує свідомість інформацією з надокучливих ящиків, які називаються телевізорами…, від будь-якої іншої мирської суєти…, ти зміг би (я вірю!) допомогти своїй душі..."




















На фото - малюнок Ольги Дашенко.



12 грудня

9-А та 9-Б класи

Тема. ГРИГОРІЙ КВІТКА-ОСНОВ'ЯНЕНКО "САЛДАЦЬКИЙ ПАТРЕТ"

- Добрий день, дев'ятикласники. Сьогодні маємо урок позакласного читання. 
До вашої уваги бурлескно-сатиричне оповідання "Салдацький патрет"

- Послухайте аудіокнигу

- Прочитайте про 👉 ОСНОВНУ ІДЕЮ ОПОВІДАННЯ

- Виконайте самоперевірку 👉 тестування

Домашнє завдання
ПІДГОТУВАТИСЯ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ ЗА ТВОРЧІСТЮ І. КОТЛЯРЕВСЬКОГО, Г. КВІТКИ-ОСНОВ'ЯНЕНКА




ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ НА 12.12

ВИКОНАЙТЕ ОДИН ІЗ ТЕСТІВ

ТЕСТ 1




28 листопада

9-А, 9-Б  клас початок уроку о 13.00 👉 ТУТ

Тема. ГРИГОРІЙ КВІТКА-ОСНОВ'ЯНЕНКО - БАТЬКО УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ. Гумористичний пафос, етнографічне тло його творів

Домашнє завдання
ОПРАЦЮВАТИ МАТЕРІАЛ ПІДРУЧНИКА (С. 118-121;  139-140)


ДО 28 листопада

ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ, ВИКОНАВШИ ТЕСТ



21 листопада

9-А, 9-Б клас

- Добрий день, дев'ятикласники. 
Перевірмо, що ви запам'ятали про героїв "Енеїди". Виконайте інтерактивні вправи


Тема сьогоднішнього уроку. Соціально-побутова драма "Наталка Полтавка" - перший твір нової української драматургії
- Перегляньте відеоурок
- ЗАПИШІТЬ У РОБОЧОМУ ЗОШИТІ  ЛІТЕРАТУРНИЙ ПАСПОРТ ТВОРУ

Домашнє завдання
Переглянути художній фільм 👉 "НАТАЛКА  ПОЛТАВКА"


14 листопада

9-А, 9-Б клас

Тема. Іван Петрович Котляревський "Енеїда". Національний колорит. Бурлескний гумор 

- Добрий день, дев'ятикласники. 
Перегляньте відеоурок (2 частини)
Авторка: Анастасія Москалець


ЗАВДАННЯ НА УВАЖНІСТЬ!!!
В одному з відеоуроків авторкою допущено фактичну помилку. На наступному уроці озвучте її

- ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ, ВИКОНАВШИ  👉 ТЕСТУВАННЯ   (ОБОВ'ЯЗКОВО!!!)

ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ
Підготуйте до виразного читання уривок поеми "Енеїда" (на вибір)
Охарактеризуйте образ Енея (за потреби, скористайтеся додатковими матеріалами)



07 листопада

9-А, 9-Б  клас початок уроку о 13.00 👉 ТУТ

Тема. Аналіз контрольної роботи. Літературний процес кінця ХVIII - поч. ХХ ст. Основні художні напрями

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготувати 3 цікавих факти про Івана Котляревського, записати їх у зошит


УВАГА!!!  Учні 9-Б та 9-А класу
Хто навчається на сімейній формі або з якихось причин був відсутній на уроці, КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ  № 2 "ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА. ТВОРЧІСТЬ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ" потрібно виконати до 5 листопада 18.00
  • Маєте лише одну спробу
Повторивши вивчений матеріал, виконайте 👉 КОНТРОЛЬНЕ  ТЕСТУВАННЯ



24 жовтня

9-А клас початок уроку о 13.00 👉     ТУТ

9-Б клас початок уроку о 13.50  покликання 👆

ПОПРАЦЮЙТЕ З ПІДРУЧНИКОМ
Перечитайте матеріали на с. 65-69

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виконати 👉 тестування


17 жовтня
9-А, 9-Б клас

Тема. Українська література доби Ренесансу і Бароко. Видатні діячі української культури (огляд). Історико-мемуарна проза

- Добрий день, дев'ятикласники. 
Перегляньте відеоурок

- Ознайомтеся з матеріалами спільної презентації, які підготували ваші однокласники. 

Доповніть презентацію власним повідомленням до теми  👈 (РОБОТА ОЦІНЮЄТЬСЯ, ВИКОНУЮТЬ ЇЇ УСІ)

* Якщо ви написали повідомлення у зошиті, завтра, 18 жовтня, принесіть до школи на перевірку.




УВАГА!  
До уроку 17 жовтня готуємо спільну презентацію з короткими повідомленнями про видатних діячів української літератури доби Ренесансу і Бароко.
Презетація починається повідомленням про розвиток книгодрукування в Україні. Ви, шановні дев'ятикласники, продовжуєте доповнювати наступні слайди інформацією про відомих особистостей відповідної доби

9-А  👉 СПІЛЬНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ

9-Б  👉 СПІЛЬНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ


ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготувати презентацію або реферат на тему "Вертеп як вид лялькового театрального дійства"


10 жовтня
9-А, 9-Б клас

Тема. "Слово..." Образи руських князів у творі. Переклади й переспіви "Слова..."

- Добрий день, дев'ятикласники.
Перегляньте відеоурок до теми (складається з 2 частин)


- Перевірте себе, виконавши 👉 інтерактивну вправу

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Прослухати аудіопереказ 👉 "Слова про Ігорів похід"



Матеріали для наступного уроку 👉 ДИВИТИСЯ


03 жовтня

9-А клас початок уроку о 13.00 👉     ТУТ

9-Б клас початок уроку о 13.50  покликання 👆

ПОПРАЦЮЙТЕ З ПІДРУЧНИКОМ
Перечитайте матеріали на с. 37-46

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виконати 👉 тестування


УВАГА!!!  Учні 9-Б та 9-А класу
Хто навчається на сімейній формі або з якихось причин був відсутній на уроці, КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ  № 1 "УКРАЇНСЬКІ ПІСНІ ТА БАЛАДИ. БІБЛІЯ" потрібно виконати до 29 вересня 18.00
  • Маєте лише одну спробу
Повторивши вивчений матеріал, виконайте 👉 КОНТРОЛЬНЕ  ТЕСТУВАННЯ


26 вересня
9-А, 9-Б клас

Тема. ПРИТЧА ПРО БЛУДНОГО СИНА. УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕКЛАДИ БІБЛІЇ

- Доброго дня, дев'ятикласники. Продовжуємо працювати над уривками Біблії.

Прочитайте Притчу про блудного сина (с. 32-33)

Перегляньте відеоурок.

   
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!















Практична робота (перевіримо її наступного уроку)
Складіть філворд або кросворд за змістом Притчі про блудного сина і Легенди про Мойсея

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Усно відповідати на запитання на с.36


19 вересня

9-А клас початок уроку о 13.00 👉     ТУТ

9-Б клас початок уроку о 13.50  покликання 👆


12 вересня

Тема. Українські народні балади "Ой летіла стріла", "Ой на горі вогонь горить". Тематичні та стильові особливості, сюжет, герої. Класифікація балад

9-Б клас початок уроку о 13.00 👉     ТУТ

9-А клас початок уроку о 13.50  покликання 👆

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацювати матеріал підручника с. 14-18
2. Вивчити зміст терміна "балада"

3. Вивчити напам'ять народну пісню або баладу, вміщених у підручнику (с.8-9, 15-16)


05 вересня

9-Б клас початок уроку о 13.00 👉     ТУТ

9-А клас початок уроку о 13.50  покликання 👆

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацювати матеріал підручника с. 5-8
2. Вивчити: ознаки народних творів, особливості художньої форми ліричних пісень, фольклорні роди, тематика родинно-побутових пісень.
3. Виразно читати "Місяць на небі, зіроньки сяють" 


1 вересня

- Доєднуємося до уроку-консультації

9-А клас о 11.00 👉 ТУТ

9-Б клас о 12.30 👉 ТУТ







Архів дистанційного навчання 2019/2021н.р.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар