Загальнорозвивальні вправи для тренування вдома всіх вікових груп
Вправи на техніку
https://youtu.be/xQfQmC_zaxQ
https://youtu.be/Dd2DBcpN0WM
У перекладі з корейської мови Тае означає удари ногою, квон - кулак або удари рукою, До - це шлях. Тобто, Таеквон-До має
дві складові: перша - це «таеквон» використання рук і ніг в цілях
самооборони, і друга «До» життєвий шлях, що включає в себе
морально-етичне виховання особистості і інтенсивне ментальне тренування
для розвитку вищої свідомості через розуміння культури і філософії Таеквон-До. Вже в самій назві закладена суть Таеквон-До, а саме гармонійний розвиток людини як фізично, так і духовно.
За короткий термін існування, Таеквон-До досить молоде бойове мистецтво в порівнянні з багатьма іншими, знайшло величезну популярність, і на сьогоднішній день, Таеквон-До займаються близько 40 млн. людей у всьому світі.
22 березня 1966 засновник Таеквон-До генерал Чой Хонг Хі скликав установчу конференцію. На конференції було створене громадське об’єднання, метою якого було розвиток Таеквон-До в усьому світі. Також було прийнято одностайне рішення надати юридичний статус новоствореній організації - Міжнародна Федерація Таеквон-До (англійською: International Taekwon-Do Federation, скорочено - ΙTF). Тому, коли мова йде про ІТФ, це означає, що організація представляє саме те бойове мистецтво і вид спорту, яке створив сам його засновник. На цій же конференції генерал Чой Хонг Хі був обраний Президентом Міжнародної федерації Таеквон-До ІТФ і раз у чотири роки переобирався на наступний термін, залишаючись Президентом ІТФ до самої смерті (15 червня 2002 року).
Таеквон-До створювалося генералом Чой Хонг Хі, як система самооборони для армії. Тренувальний процес характеризується жорсткою дисципліною. Правила поведінки в До-Янге (приміщення, де проходить навчання ТКД) строго регламентовані. Форма одягу, ритуали, відношення до вчителя і товаришам дотримуються з особливою увагою. Оскільки перші учні були військовими, Таеквон-До повинно було відповідати ряду вимог.
Процес
тренувань повинен бути максимально раціональний, щоб за короткий термін
можна було виховати максимальну кількість учнів (у солдатів строкової
служби немає часу на довгі роки тренувань).
Вірна методика повинна зробити Таеквон-До зрозумілим для кожного солдата, незалежно від його особистих здібностей.
Воно
повинно підходити, як для солдатів без будь-яких знань в області бойових
мистецтв, так і для досвідчених майстрів, що мають високий ступінь в
інших видах єдиноборств, яких в Кореї велика кількість.
Повинні бути мінімальні вимоги до приміщення і інвентарю для занять.
Таеквон-До повинне бути ефективним на полі бою у випадку рукопашної сутички.
Засновнику Таеквон-До вдалося добитися поставлених завдань. Таеквон-До
відрізняється добре розробленою методикою викладання, яка на
сьогоднішній день може бути адаптована для різних вікових категорій, як
для чоловіків, так і для жінок. Прийоми з точки зору біомеханіки
найбільш раціональні, що дозволяє генерувати максимальну потужність. У Таеквон-До
переважно використовується ударна техніка рук і ніг, найбільш
адаптована для природних умовах, або для захисту від декількох
супротивників.
Таеквон-До по суті є багатоборством, що складається з п’яти дисциплін. У програму змагань входять чотири дисципліни: змагання по спарингу (масогі), змагання за формальними комплексами (туль), змагання з розбивання дощок (вірек-3 різних удари для жінок і 5 різних ударів для чоловіків), і змагання з спецтехніки Таеквон-До (т-ки - розбивання дощок зі стрибком в довжину і висоту. 3 різних стрибка у жінок і 5 різних стрибків у чоловіків). Крім змагальних дисциплін у програму навчання входять і прийоми самооборони (хосинсуль), які є логічним застосуванням попередніх дисциплін у реальних ситуаціях.
Таеквон-До, мабуть єдине бойове мистецтво, методика викладання якого, а також філософія, порядок присвоєння поясів і всі його складові, розбивання, двобої, базова техніка, спецтехніка, формальні комплекси, прийоми самооборони описані самим засновником в одній книзі-енциклопедії Таеквон-До, яка складається з 15 томів! Існування енциклопедії, звичайно, не може замінити інструктора, але дозволяє уникнути невірного тлумачення класичної техніки, дає можливість кожному коректувати та удосконалити свої вміння, уникаючи помилок і профанації. За допомогою енциклопедії мистецтво стало досяжне кожному, немає можливості спекулювати закритістю системи, приховувати свої незнання під приводом таємності. У Таеквон-До немає секретів, за винятком одного - повної віддачі тренувальному процесу. Учень, що зумів змусити себе, досягає рано чи пізно бажаних результатів, які звичайній людині можуть здаватися надприродними.
Енциклопедія гарантує довге існування мистецтва з мінімальними спотвореннями.
У Таеквон-До кожен може отримати те, що йому потрібно: поправити здоров’я, навчитися самозахисту, ознайомитися з філософією Таеквон-До, виховати сильне тіло та дух. Але для того, щоб стати професіоналом потрібна велика самовіддача, виснажливі тренування, непохитний намір, вміння терпіти. Терпіти довгі роки, терпіти біль і втому, терпіти жорсткі поєдинки, терпіти травми.
Таеквон-До має унікальну систему видачі поясів: існує 10 розрядів "гипов" кольорових поясів і 9 ступенів (данов) чорних. В залежності від інтенсивності - чорний пояс можна отримати від одного року тренувань (якщо тренуватися 4 години 6 разів на тиждень) до 4-5 років (якщо тренуватися 2-3 рази на тиждень по 1,5 години). Щоб отримати 2-й дан, треба чекати ще 1 рік, незалежно від інтенсивності тренувань, 3й дан - два роки, 4й - три і так далі. Володарі з 1-го по третій дан можуть вважатися помічниками вчителя або сабом. Володарі з 4-го по 6-й дан вважаються вчителями (сабомами); володарі 7-го і 8-го дана вважаються майстрами (са хюн ним). Володар 9-го дана вважається великим майстром - са сон ним. Все це показує, що для того щоб отримати звання вчителя з Таеквон-До (4-й даний і вище) потрібно як мінімум 7 років - час, достатній, щоб відрізнити професіонала від непрофесіонала.
Атестацію на пояси має право приймати тільки Міжнародний інструктор ІТФ. Міжнародним інструктором може стати тільки володар 4-го дана і вище.
Таеквон-До побудовано на знаннях анатомії, біомеханіки, фізіології та фізичного виховання. Науковий підхід робить мистецтво живим. Скільки наука розвивається, стільки розвивається і мистецтво, звичайно класична техніка, туль, основа Таеквон-До, змінюється рідше за все, це стрижень, база, на яку спираються всі інструктори. Але які методи, які навантаження і на чому потрібно робити акцент вибирає сам інструктор. Різні інструктори - це різні типи особистостей, це різні методики, різний підхід. Це дає можливість кожному учневі підібрати більш відповідну для нього школу. Можливо, ця особливість виходить із древньої корейської традиції вибору вчителя, де монах після декількох років попереднього навчання, повинен був обійти якнайбільше монастирів і вчитися у багатьох вчителів, щоб вибрати одного, назвати його своїм вчителем і учитися в нього стільки часу, скільки вчитель вважатиме за потрібне.
Сам засновник Таеквон-До, гранд майстер Чой Хонг Хі, радить інструкторам заохочувати учнів у відвідуванні інших До-Янгів та інших стилів. Вчитель, бажаючи допомогти учневі, розуміє, що змушувати учня, що не бажає вчитися - марна трата часу, тому він дає йому право вибору найбільш підходящої для нього школи, а також можливість порівняння, як різних шкіл, так і вчителів. Але зробивши свій вибір, учень у відповіді за нього, він повинен повністю підкорятися і довіряти обраному вчителю і встановленому етикету.
Таеквон-До є бойовим мистецтвом і його Філософія виражається 5-ма принципами:
1. Чемність,
2. Терпіння,
3. Непохитний дух,
4. Самоконтроль,
5. Чесність.
Існує хибна думка, що в Таеквон-До
відсутня техніка рук. Зазвичай добре розроблена могутня техніка ніг -
це особлива відмінність, свого роду товарний знак, але ні в якому разі
це не означає, що в тренувальному процесі менший час приділяється
техніці рук. Ті, хто добре знайомий з Таеквон-До, часто говорять, що тут
сильні удари ногами і дуже сильні удари руками.
Таеквон-До володіє привабливою ефектністю. Культура руху вражає глядача та дарує насолоду тому хто займається. Таеквон-До дає всебічний розвиток тіла і духу, що поєднуються з почуттям насолоди технікою і рухом. Сподіваюся, що дана стаття допоможе всім учням Таеквон-До краще зрозуміти мистецтво, яким вони займаються, а для тих, хто з ним ще не знайомий, стане стимулом прийти в До-Янг і переконатися у сказаному.
Останньою мрією генерала Чой Хонг Хі було, щоб Таеквон-До, якому він присвятив все життя, розвивалося і поширювалося динамічно навіть після його смерті. Генерал прекрасно розумів, що єдиний шлях для цього - функціонування міжнародної федерації, яка спирається на демократичні принципи, на внутрішнє становище, у згоді з міжнародним правом, як і всі міжнародні спортивні організації. Саме тому першим віце-президентом ІТФ, ще за життя генерала, був обраний депутат Канадської Думи пан Рассел Маклелан. Висуваючи кандидатуру відомого політика, який добре розуміється на праві, Генерал був упевнений, що він доведе ІТФ до демократичних виборів і закладе фундамент подальшого процвітання Федерації. В черговий раз генерал Чой Хонг Хі, виявився правий зі своїм вибором. Пан Маклелан в якості виконуючого обов'язки Президента ІТФ довів Федерацію до виборів, на яких був обраний канадець, в’єтнамського походження Майстер Тран Трю Кван.
Таеквон-До володіє привабливою ефектністю. Культура руху вражає глядача та дарує насолоду тому хто займається. Таеквон-До дає всебічний розвиток тіла і духу, що поєднуються з почуттям насолоди технікою і рухом. Сподіваюся, що дана стаття допоможе всім учням Таеквон-До краще зрозуміти мистецтво, яким вони займаються, а для тих, хто з ним ще не знайомий, стане стимулом прийти в До-Янг і переконатися у сказаному.
Останньою мрією генерала Чой Хонг Хі було, щоб Таеквон-До, якому він присвятив все життя, розвивалося і поширювалося динамічно навіть після його смерті. Генерал прекрасно розумів, що єдиний шлях для цього - функціонування міжнародної федерації, яка спирається на демократичні принципи, на внутрішнє становище, у згоді з міжнародним правом, як і всі міжнародні спортивні організації. Саме тому першим віце-президентом ІТФ, ще за життя генерала, був обраний депутат Канадської Думи пан Рассел Маклелан. Висуваючи кандидатуру відомого політика, який добре розуміється на праві, Генерал був упевнений, що він доведе ІТФ до демократичних виборів і закладе фундамент подальшого процвітання Федерації. В черговий раз генерал Чой Хонг Хі, виявився правий зі своїм вибором. Пан Маклелан в якості виконуючого обов'язки Президента ІТФ довів Федерацію до виборів, на яких був обраний канадець, в’єтнамського походження Майстер Тран Трю Кван.
Знаючи величезний внесок Майстра, на якого і сам генерал Чой Хонг Хі неодноразово посилався у своїй книзі «Таеквон-До і Я» делегати розуміли, що настав момент істини для ІТФ.
Чи зможе Федерація піти по шляху нормальної спортивної організації, що
функціонує на основі демократії? Або влада спробує захопити та
перетворити на диктатуру тоталітарної держави? Єдиний факт, наявності
виборів, відлякав сили, які явно не могли перемогти, і ІТФ
почала розвиватися з повною силою аж до трагічної загибелі Майстра
Трана в 2010 року. Але його відхід вже ніяк не міг вплинути на
Федерацію, оскільки вона вже працювала не завдяки одній людині, а
завдяки добре відпрацьованій системі правління. У 2011 році на Конгресі у
Новій Зеландії Президентом ІТФ був обраний Гранд Майстер Пабло Трайтенберг (Аргентина).
БАЗОВА ТЕХНІКА
https://www.youtube.com/watch?v=mwscPlBE7ao&list=PLEC1A59693DC65AF3
Навчально тренувальний процес спаринг з багаторазовим чемпіоном світу Томаш Барада
https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=1rt9JT9LG5c&feature=emb_logo
БАЗОВА ТЕХНІКА
https://www.youtube.com/watch?v=mwscPlBE7ao&list=PLEC1A59693DC65AF3
Навчально тренувальний процес спаринг з багаторазовим чемпіоном світу Томаш Барада
https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=1rt9JT9LG5c&feature=emb_logo
Немає коментарів:
Дописати коментар