19.04
Бесіда : Проблема забезпечення їжею в автномній ситуації
Переглянути відео
12.04
Бесіда:Ти заблукав ! Як діяти в невідомій місцевості
Переглянути відео
05.04
Бесіда :Правила безпечної поведінки школярів під час освітьнього процесу в умовах воєнного стану
Переглянути відео
22.03
Бесіда : Правила безпечної поведінки під час весняних канікул.
Переглянути відео
15.03
Бесіда: Конструктивні особливості сучасних будинків. Що потрібно знати про укриття.
Переглянути відео
08.03
Бесіда: Електричний струм. Надзвичайні ситуації метеорологічного походження
Переглянути
01.03
Бесіда:Елементи безпекових конструкцій велосипеда
Переглянути відео
23.02
Бесіда: : Вода - необхідна складова життя людини
Переглянути відео
16.02
Бесіда : Тютюнопаління, електронні сигарети, алкоголь, енергетики -до чого призводять шкідливі звички
Бесіда: Диверсії на залізниці
Переглянути відео
09.02
Бесіда: Служби охорони громадського порядку
Переглянути відео
02.02
Бесіда: Правила поведінки в умовах низьких температур, попередження випадків переохолодження та обмороження.
Переглянути відео
26.01.2024
Бесіда: Правила безпечної поведінки школярів під час освітнього процесу в умовах воєнного стану.
Переглянути відео
24.11
Бесіда:Пошкодження водопостачання та газопостачання.
17.11
Бесіда:Якщо пожежа застала вас у приміщенні. Правила поведінки і дії під час пожежі
10.11
Бесіда:Що означає бути справедливим
03.11
Бесіда: Правила поведінки і дії в зоні радіоактивного забруднення
27.10
Бесіда: Умови виникнення пожеж. Способи гасіння пожеж
20.10
Бесіда : Правила поведінки учнів в школі на перерві.
13.10
Бесіда :Підприємства нашого міста. Як діяти при можливих аварійних ситуаціях на цих підприємствах
06.10
Бесіда : "Пам'ятка про гриби.Домедична допомога при отруєнні грибами
29.09
Бесіда:У лісі. Обережно небезпечні предмети. Сучасні звичайні засоби ураження: осколкові, кулькові, фугасні боєприпаси
22.09.2023
Бесіда "Воєнний стан. Надзвичайна ситуація.Тривожна валіза.
15.09.2023
Бесіда "Види дорожніх знаків та дорожня розмітка. Безпека руху велосипедистів. Безпечна дорога до школи,додому."
08.09.2023
Бесіда "Безпечна поведінка учнів під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану"
Інструкція № 1.20
з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти
в умовах воєнного стану
І. Загальні положення.
1.Інструкція поширюється на всіх учасників освітнього процесу на період воєнного стану.
2. Перед початком занять класним керівником (або особою, яка його заміщує) згідно діючого «Порядку проведення та реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності» проводиться первинний, у разі необхідності позаплановий, інструктаж учнів класу з записом у журналі реєстрації інструктажів. У випадку початку освітнього процесу онлайн, інструктаж проводиться в телефонному режимі або з використанням Інтернету.
ІІ. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів, які перебувають на очній формі навчання
1. Учні та їх батьки мають заздалегідь знати місця розташування захисних споруд або найпростіших укриттів по ходу маршруту руху до закладу освіти та короткий шлях до укриттів, які знаходяться на території закладу освіти.
2. Під час занять учні не повинні покидати територію закладу.
3. Під час перерви учні мають знаходитися поруч з кабінетом, у полі зору вчител
2022-2023 навчальний рік
Від удару блискавки нерідко руйнуються будівлі, виникають пожежі, гинуть люди і тварини. Ще в давнину було помічено, що часто блискавка, смертельно уражаючи людей, не залишає на їх тілі ніяких слідів. Описані випадки, коли уражені блискавкою довго зберігали ту позу, у якій їх застало паралізуюче дійство, котре визвало миттєве трупне заціпеніння. Бувало, що блискавка буквально попелила людей, залишивши в цілості одяг, або “роздягала” свої жертви, розшвирюючи їх одяг на десятки метрів навкруги, а людина при цьому залишалася живою. Інколи, потрапивши до приміщення, блискавка зовсім не роблячи нічого поганого людям, знімає позолоту з картинних рам, шпалер і переносить її на інші предмети.
Особливо загадково веде себе кульова блискавка. Вона може вибухнути, крушачи стіни, димоходи, а інколи веде себе по відношенню до людей порівняно мирно. Попередити поведінку блискавки практично неможливо.
Найбільша кількість нещасних випадків у грозу (90%) відбувається у сільській місцевості. Найчастіше блискавка уражає людину на відкритих місцях, рідше – в приміщенні і найрідше – в лісі під деревами.
Тому треба пам’ятати про основні правила поведінки під час грози.
Перш за все стережіться відкритих місць! Якщо ж ви все ж опинилися під час грози поза приміщенням, то постарайтесь заховатися у невеликих заглибленнях, у підніжжя високих схилів, у лісі. Дуже небезпечно знаходитися на підвищеній місцевості (наприклад, на вершині схилу), біля металічних конструкцій (наприклад, біля залізничної загорожі), ховатися під одиноко стоячими деревами і під навісами! Дуже небезпечно знаходитися на тракторі у відкритому полі.
Люди, котрі знаходяться в автомобілі, краще захищені від ураження блискавкою.
Для захисту будівель та інших споруд служать блискавковідводи (їх невірно називають громовідводами), які являють собою тонкий загострений металевий стержень, який встановлюється на найвищій точці будівлі і надійно заземлюється.
Щоб захистити невеликі будівлі з металевою кришкою, в тому числі жилі будинки, треба добре заземлити кришу, ставні, водостічні труби. Будівлі мають центральне опалення і водопровід, практично захищені від ударів блискавки.
Навіть знаходячись під час грози в захищеному приміщенні, дотримуйтеся додаткових мір перестороги: вимкніть із мережі телевізори, радіоприймачі та інші електроприбори, не користуйтесь телефоном, не доторкайтесь до водопровідних кранів, не знаходьтеся біля димоходів і печей.
Проходження заряду блискавки через людину закінчується найчастіше миттєвою смертю в зв’язку з термічними пошкодженнями головного і спинного мозку, серця, легень і інших внутрішніх органів. В деяких випадках можлива глухість, тимчасове припинення дихання, картина сумнівної смерті. Тільки швидким проведенням реанімаційних заходів вдається врятувати життя потерпілому.
Пам'ятка:
Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру.
Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.
Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.
Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі.
Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.
Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.
Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.
Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.Надавати першу допомогу треба тут же, на місці події. Якщо потерпілий без свідомості, але дихання у нього збережено, треба перш за все розстебнути його одяг, покласти на спину, підклавши валик із одягу під шию, щоб створити кращу проходимість дихальних шляхів. За тим слід очистити порожнину рота від крові, слини, блювотини з допомогою бинта або чистого носовичка, намотаного на вказівний палець.
Відсутність дихання при добре прослуховуючому пульсі свідчать про те, що ураження блискавкою відбулося недавно. В цьому випадку слід негайно розпочати штучне дихання способом “рот у рот” або “рот у ніс”. Встановити, чи є дихання, можна по наявності дихальних рухів груднини або запотіванню дзеркальця, піднесеного до рота. Якщо дихання поверхневе, обов’язково приступайте до штучного. Продовжуйте його до появи самостійних дихаючих рухів або до прибуття лікаря.
Удар блискавки може призвести до зупинки серця. Про це свідчать наступні прикмети: непорушні, найчастіше розширені зрачки не реагують на світло, не прослуховується пульс на судинах, в тому числі сонної артерії, відсутні свідомість і дихання. В цьому випадку негайно починайте одночасно робити закритий масаж серця і штучне дихання і терміново викличте “Швидку допомогу”. Повне відновлення серцевої діяльності можливе лише в лікувальному закладі при наявності спеціальних препаратів.
Дорогою ціною заплатив український народ за участь у війні 1941-1945 рр. Не зникає в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставиться до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Наша пам’ять про ті часи – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.
- не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
- не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
- категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
- організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;
- не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;
- очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
- не розпалюйте вогнище при сильних поривах вітру;
- залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління
- падайте на землю, закрийте голову руками або предметами, закрийте долонями вуха та відкрийте рот (це врятує від контузії). Перечекайте перший обстріл лежачи, а далі ховайтеся в безпечному заглибленому приміщенні;
- не залишайтеся у під'їздах під арками та у підвалах панельних будинків або під стінами будинків із легких конструкцій. У жодному разі не ховайтесь біля всього, що може вибухнути чи впасти на вас;
- для укриття підійдуть підземні переходи, метро, укриття, канава, траншея, яма, широка труба водостоку під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк, траншея чи канава (подібна до окопу) завглибшки 1-2 м, на відкритому місці;
- якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі, трамваї, авто – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель та споруд і залягти на землю.
Що робити, якщо на вас напала собака?
1. Коли ви вторгаєтеся на територію проживання зграї.2. Коли людина спробує наблизитися до цуценят (радіус зони, яку охороняє мати становить понад 20-30 м).
3. Можливі напади, коли людина має при собі продукти харчування.
4. Класичний випадок — собака заражена вірусом сказу.
Щоб уникнути нападу собак, необхідно дотримуватися наступних правил:
1. На вулиці намагайтеся не заходити до місця скупчення безпритульних собак.
2. Якщо ви бачите на вулиці маленьких симпатичних цуценят — не намагайтеся гратися з ними та брати їх на руки — пам'ятайте про те, що десь поблизу буде їхня мати, яка може вирішити, що її дітям загрожує небезпека і напасти на вас.
3. Ставтеся до тварин з повагою й не доторкайтеся до них під час відсутності хазяїна.
4. Не чіпай тварин під час сну або їжі.
5. Не відбирайте те, із чим собака грає, щоб уникнути його захисної реакції.
6. Не годуйте чужих собак.
7. Не наближайтеся до собаки, що перебуває на прив'язі.
8. Не грайтеся з хазяїном собаки, роблячи рухи, які можуть бути сприйняті твариною як агресивні.
9. Не робіть різких рухів і не наближайтеся до незнайомого собаки. Не можна тягти руки до чужого собаки, гладити його, командувати ним.
10. Не показуйте страху або хвилювання перед вороже настроєним собакою.
12. Не можна самому провокувати напад собаки, кричати на неї й хазяїна, махати руками, підходити зненацька ззаду.
13. Особливо обережним слід бути із собаками в намордниках і (або) на коротких мотузках: просто так їх ніхто не надягне.
14. Коли собака нападає з гавкотом, небезпека, як правило, невелика. Він вас просто лякає, проганяючи з території (місця), де ви перебуваєте.
Що робити у разі небезпечної ситуації?
· Відключити струм.
· Насамперед треба знизити температуру в місці опіку, приклавши лід із холодильника ( можна і будь-які заморожені продукти, попередньо обернувши їх чистою тканиною). Підійде і холодна вода.
Заходи електробезпеки:
· Не ремонтуйте включені у електромережу прилади та не працюйте з дротами під напругою.
Щоб нещастя не застало вас несподівано - ці поради треба пам'ятати
Пилова буря - рух повітряних мас із пилом та піском із високою швидкістю вітру. Пилові бурі виникають у пустельних, напівпустельних та степових районах, там, де є ґрунт, не вкритий трав'яним покривом. При сильному вітрі у повітря піднімається велика кількість пилу та дрібних часточок землі. Мільйони тонн пилу переносяться на сотні і навіть тисячі кілометрів, засипаючи територію У декілька сотень тисяч квадратних кілометрів. Часточки землі, що рухаються із дуже великою швидкістю, виконують руйнівну дію. Причина бур - нераціональне розорювання земель (у степовій зоні).
Град - часточки криги різних розмірів, форми і структури, які випадають із шарових дощових хмар у теплий період року.
Сильна злива - випадання інтенсивного короткочасного дощу (більше ЗО мл на 1 годину).
Правила поведінки під час грози
♦ Ні в якому разі не можна ховатися під окремим деревом.
♦ Не можна стояти або бігти.
♦ Необхідно знайти сховища й перечекати негоду.
♦ Не можна користуватися парасолькою.
♦ Кватирки у квартирі необхідно обов'язково зачинити.
При пересуванні на мотоциклі або велосипеді необхідно зупинитися і заховатися в укриття.
Правила поведінки при завчасному оповіщенні про загрозу небезпечної метеорологічної ситуації (сирена, гудки)
1. Увімкнути телевізор, радіо, вислухати рекомендації.
2. Зачинити та укріпити двері, вікна, люки на горищах та вентиляційні отвори.
3. З навітряного боку обклеїти вікна папером, вікна захистити віконницями або щитами.
4. Підготувати запаси продуктів харчування та питної води.
5. Прибрати із підвіконь, балконів і лоджій речі, які можуть бути підхоплені повітряним потоком.
6. Вимкнути газ, воду, електроенергію, загасити вогонь у печі.
7. Взяти необхідні речі й документи.
8. Вийти з дому, заховатися у підвалі або захисній споруді.
9. Після припинення НС не слід поспішати повертатися додому, можливі повторні явища.
10. Якщо ураган або буря супроводжуються грозою, треба уникати ситуацій, при яких можливе ураження електричним розрядом.
11. Під час снігових та пилових бурь залишати приміщення можна лише у випадку гострої необхідності і тільки у складі групи. При цьому маршрут руху і час повернення необхідно повідомити родичам або сусідам.
12. Необхідно бути обережними при поверненні додому; не підходьте і не торкайтеся до обірваних та оголених проводів, оберігайтеся звалених дерев, розхитаних віконниць, вивісок, транспарантів. У будинку користуйтеся електричними ліхтарями. При витіканні газу провітріть приміщення і, якщо можливо, припиніть витікання. Користуватися електричними приладами можна лише після просушування та провітрювання.
13. При виникненні НС не можна бути на підвищених місцях, мостах, біля трубопроводів, у місцях, розташованих поблизу об'єктів, де є сильнодіючі отруйні та легкозаймисті речовини; забороняється бути поблизу стовпів, опор ліній електропередач
Якщо НС почалася раптово, а ви вдома
1. Відійдіть від вікон.
2. Займіть відносно безпечне місце (ніші стін, вбудовані шафи, дверний проріз) або станьте до стіни.
3. Чекайте зменшення поривів вітру.
4. Швидко перейдіть у більш надійне укриття (підвальні приміщення, підземні споруди).
Якщо НС почалася раптово, а ви на вулиці
1. Будьте далеко від будівель.
2. Знайдіть природне укриття (ярок, яма, рів, канава, кювет дороги
3. Ляжте на дно природного укриття, притисніться до землі, закрийте голову руками.
4. Чекайте зменшення поривів вітру.
5. Швидко перейдіть у більш надійне укриття (підвальні приміщення, підземні споруди).
Якщо говорити про попереджувальні ознаки метеорологічних НС (природного та антропогенного характеру), то це може бути:
— потемніння або зміна кольору неба;
— зміна звукового фону природи (раптова тиша або, навпаки, шум, різкий звук);
— виникнення на горизонті темних утворень різної форми;
— незвична поведінка тварин (домашніх, диких);
— повідомлення по телебаченню або радіо (звуки сирени або гудки).
Машина повинна мати надійні гальма
Кермо має бути добре закріплене
Перевір чи працює звуковий сигнал-дзвоник
Оглянь світловідбивачі та ліхтар
Перевір висоту та зручність сидіння, натяг ланцюга, стан коліс, тиск у шинах, затягнення різьбових з’єднань на осях передніх та задніх коліс та в інших місцях закріплення педалей.
В умовах недостатньої видимості треба мати справний ліхтар (фару)
Перевір кріплення та нахил дзеркала заднього обзору
Спеціальний щиток над ланцюговою передачею має бути закріпленим
Завжди треба мати ручний насос і набір інструментів до велосипеда.
Світловідбивачі: спереду – білий, ззаду – червоний, з боків – оранжевий.
Щоб їзда на велосипеді була безпечною, треба дотримуватись таких правил:
1. Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
2. Велосипедисти можуть перевозити такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
3. Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу за перехрестям, то велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.
Велосипедистам забороняється:
а) керувати велосипедом з несправним гальмом і звуковим сигналом, а також без освітлення в темний час доби та в умовах недостатньої видимості;
б) рухатись по проїзній частині, якщо поруч є велосипедна доріжка;
в) рухатись по тротуарах та пішохідних доріжках;
г) під час руху триматись за інший транспортний засіб;
д) їздити не тримаючись за руль, і знімати ноги з педалей;
е) перевозити пасажирів, за винятком дітей у віці до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками; ж) буксирувати велосипеди.
- Ніхто не в праві забути морозні дні 2013 – 2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці.
- Кожна нова сповідь закарбувалася в пам’яті, прийшло розумінні, що героїчні подвиги цих звичайних людей не можуть бути забутими. Так з’явилася Небесна Сотня.
- Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.
- Скільки прекрасних людей загинуло на війні, скільки згоріло міст, скільки полів розтоптали гусениці ворожих танків. В кожній родині, в кожному домі пам’ятають тих, хто боронив нашу землю.
- Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»
Зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам 'ятати про безпечну поведінку.
• Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.
• Не ходіть близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування
• При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Або тоді, коли транспортні засоби вже зупинилися.
• Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.
• Не катайтеся на ковзанах по тротуару чи дорозі - це небезпечно.
• Ніколи не чіпляйтеся до транспортних засобів, щоб прокататися з «вітерцем». Це приведе до тяжких трагічних наслідків.
• Ніколи не спускайтеся з гірки на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.
• Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.
• Не грайтеся в рухливі ігри поблизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля.
• Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.
• Поводьтеся на вулиці та зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим.
• Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена чи недостатня видимість.
• забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
• не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;
• виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.
• Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
• Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
• На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю).
• Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
• Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.
• Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
• Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ніг від льоду.
• Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
• Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.
• У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.
• У разі порушення рівноваги швидко присядь — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
• Падай із мінімальною шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.
• Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
• Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування.
• Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти по, колеса автомобіля, що проїжджає.
• Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам'ятай, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
• Якщо ти впадеш і через деякий час відчуєш біль у голові й суглобах, нудоту - терміново звернися до лікаря.
• Ялинка має стояти на стійкій основі.
• При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.
• Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
• Дітям забороняється купувати та використовувати піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!
• Пам'ятай! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.
• запалювання бенгальських вогнів біля хвої ялинки категорично заборонено;
• хлопавки у великому скупченні людей використовувати заборонено;
• якщо хлопавки використовують, то запалюють у напрямку від людей і вгору;
• петардами всіх видів дітям користуватися заборонено;
• у місцях святкування новорічних свят петардами користуватися заборонено.
• Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.
• Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
• Не суши речі над газовою плитою.
• Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах.
• Не вмикай багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
• Обов'язково вимикай електроприлади, коли виходиш із дому. Не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.
• На дачі або в селі не відкривай грубку: від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.
- залишати без догляду ввімкнені прилади;
- ставити під розеткою електронагрівальні прилади, бо контакти розетки можуть перегрітися;
- вмикати у розетку декілька приладів одночасно;
- торкатися оголених місць при порушенні електропроводки або оголенні електричного проводу, поломці розетки;
- вмикати несправні електричні праски, самовари тощо;
- стукати по екрану телевізора, що згас, він може зайнятися або вибухнути; телевізор необхідно негайно вимкнути.
- накривати, адже прилад перегрівається;- використовувати у тривалому режимі.
Забороняється:
-- відкривати кран газопроводу, не перевіривши, чи закриті всі крани газової плити;
-- стукати по кранах, пальниках твердими предметами;
-- сушити речі над газовою плитою.
Почувши запах газу, перекрийте кран газопроводу і зателефонуйте 04.
Дії при виявленні запаху газу.
-- не вмикайте електрику;
-- не запалюйте сірники;
-- не паліть;
-- провітріть приміщення;
-- перекрийте крани газоподачі;
-- викличте аварійну бригаду за номером 104.
Ні в якому разі не чекайте моменту, коли вас почнуть бити! У подібних умовах необхідно атакувати з випередженням, щоб вибратися із небезпечної ситуації.
«Якщо з вами подруга, нехай біжить на освітлене місце, де багато людей, телефонує в міліцію, усіма способами привертає увагу оточуючих. Якщо ваші супутники – чоловіки, то головне завдання – зайняти кругову оборону і дуже швидко організувати взаємодію».
У рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» для учнів 6-Б класу було проведено тренінгове заняття «Проблема насилля та жорстокості стосується кожного». У ході тренінгу учні визначили поняття «насилля», причини, види та шляхи уникнення від насилля. Вчилися розрізняти види насилля, проаналізували власний досвід та різні життєві ситуації з проявами різного виду насилля, послухали поради професійного психолога.
Бесіда: Право людини на життя, свободу, недоторканність
Давайте з вами проведемо оцінку рівня ваших
знань щодо законодавства України по правам дитини, Конвенції ООН та
відповідальності неповнолітніх.
1.
Як називається міжнародний договір, що встановлює права і
обов’язки держав у певній сфері діяльності?
а) Декларація
б) Конвенція
в) Хартія
2.
Як називається затвердження міжнародної угоди вищими
державними органами України?
а) Санкціонування
б) Ратифікація
в) Узаконення
3.
В якому році ратифікована в Україні Конвенція ООН про права
дитини?
а) 1989
р.
б) 1991
р.
в) 1995
р.
4.
Коли було прийнято Конвенцію ООН про права дитини?
а) 1950
р.
б) 1989
р.
в) 1977
р.
5.
З якого віку допускається прийняття на роботу підлітків?
а) з 12
років
б) з 13
років
в) з 14
років
6.
До якого віку, згідно з Конвенцією, особа вважається
дитиною?
а) 16
років
б) 18
років
в) 14
років
7.
Який з перерахованих нормативних актів є головним для
України у вирішенні питань з прав дитини?
а) Конвенція
ООН про права дитини
б) Конституція
України
в) Закон
України «Про охорону дитинства»
8.
З якого віку настає адміністративна відповідальність?
а) з 14 років
б) з 16 років
в) від 16 до 18
років
9.
З якого віку настає кримінальна відповідальність?
а) з 14 років, у
виняткових випадках з 12 років
б) з 16 років, у
виняткових випадках з 14 років
в) з 18 років, у виняткових випадках з 16 років
10. У яких випадках неповнолітній
несе матеріальну відповідальність за свої вчинки?
а) в усіх випадках
б) не несе
відповідальності, а за нього відповідають батьки
в) коли працює і має свій
заробіток
Україна - на шляху розбудови
правової держави, пріоритет права в які має бути першочерговим. Тому, якщо ви
сьогодні виховаєте в собі повагу до права з тим, щоб його вимоги стали вашими
переконаннями, а повсякденне додержання юридичних норм – звичкою, вам гарантовано
комфортне місце у суспільстві.
Зараз надзвичайно важливо
є здобуття всім нашим народом високого рівня правової культури, отримання знань
життєво необхідних законів і вміння використовувати ці закони у повсякденному
житті.
Ви не повинні бути
осторонь зазначених процесів, оскільки молодь – це та сила, яка взмозі
здійснити перетворення на краще і забезпечити справедливіше майбутнє держави.
З метою покращення становища з
охорони прав дитини і приведення національного законодавства у відповідність до
положень «Конвенції про права дитини» 26 квітня 2001 року Президент України
підписав Закон «Про охорону дитинства». Законодавство про охорону дитинства ґрунтується
на Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, міжнародних договорах,
згоди на обов’язковість, яких надана Верховною Радою України, і складається з
цього закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють суспільні
відносини у цій сфері.
Виконання Конвенції ООН
про права дитини контролюється ст.9 Конституції України. В Україні реалізується
Національна програма «Діти України».
Способи захисту прав
дитини значно збагатилися з прийняттям Законів України «Про органи та служби у
справах неповнолітніх і спеціальні установи для неповнолітніх», «Про сприяння
спеціальному ставленню та розвитку молоді в Україні», Кодексу про шлюб та сім’ю
України, Національної програми планування сім’ї, Указу президента України “Про
додаткові заходи забезпечення виконання Національної програми «Діти України» на
період до 2005 року».
Україна, застосовуючи міжнародно-правові стандарти
активно і послідовно розбудовує національну систему захисту прав і свобод
людини. 14 квітня 1998 року Верховна
Рада обрала першого в історії України уповноваженого з прав людини
(Омбудсмана). Інститут Омбудсмана давно став невід’ємною частиною механізму
захисту демократії в розвинутих державах. Головне завдання народного захисника
- здійснювати контроль за дотриманням державними органами прав і свобод людини
та громадянина, ефективно захищати ці права у разі їхнього порушення. Важливо,
що ст.55 Конституції України, крім судового захисту, гарантує кожному право
звернення щодо захисту своїх прав до Уповноваженого з прав людини, що піднімає
на конституційний рівень інститут Омбудсмана забезпеченні прав людини та
запобіганні будь-яким формам дискримінації цих прав.
01.12.2022
Зараз щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях, де насипані великі колективні могили. Воістину говорять колективний голод, колективний холод, біль і страждання, колективна смерть, вони й понині кровоточать у серцях тих, хто пережив страшні роки, а тепер дістав таку можливість розповідати, свідчити, переконувати.
«Хліба» (бабусина розповідь)
Зимові сутінки швидко огортають моє село. Темно. Холодно. І голодно.
— Мамо, шматочок хліба дайте!
— Спи, моя дитино, спи. Завтра тато принесе.
З горем пополам засинаємо. Але сон той такий неспокійний, ніч така довга. Сниться чудова біла паляниця. Чую її запах. Хочу взяти шматочок хліба, простягаю руки... Але це тільки сон.
Зранку з Аркадієм збираємося до школи. З'їли по декілька ложок юшки,
Яку зварили мама, вкинувши в окріп декілька промерзлих гнилих картоплин.
Трохи вгамували голод. Біжимо до школи, але настирливі думки про шматочок запашного хліба не залишають нас.
— Мамо, тату, хлібця, тільки кусочок хлібця.
— Ой, діти, мої діти, ще трішки почекайте. Прийде весна-красна, буде нам трохи легше.
Але сил чекати ту весну-рятівницю все менше й менше. Сьогодні вже зовсім знесилів Володя. Опух, не може встати, ледь-ледь говорить.
— Мамо, мамочко, я дуже хочу молочка. Як би мені добре стало
відразу, якби ви дали мені трішечки молока.
Мама схоплюється з місця, де й сили беруться. Хапає склянку й біжить до сусідів. Прибігає до однієї хати.
— Тітонько Марфо, дайте молочка крапельку, Володя просить, дуже йому погано, врятуйте, дайте хоч трішечки!
— Немає, Маруся, немає...
Біжить наша мама на другий кінець села.
— Дайте молока...
— Дайте молока...
Везуть на візочку свого померлого батька.
— Царство небесне!
А вдома ще малеча пухне з голоду. Коли, нарешті, сказали, що дошкільнят можна віддати до колгоспних ясел і їх там будуть підгодовувати. Віддали Василька і Клавку.
Через декілька днів біжу до школи, а дорога проходить мимо тих ясел,
чую:
— Олю, Олю, ось візьми, це я тобі приберіг.
Василько виймає з-за пазухи малесенький клаптик паперу. Розгортаю його, а там — справжній скарб: затірочка — борошняна кулька завбільшки з вишню.
— Їж, Олю.
Зі слізьми змішану, ковтаю ту затірочку. Похиливши голову. Тепер уже не біжу, а ледве шкандибаю далі, до своєї школи, щоб вчити там вірші про батька Сталіна, щоб славити його з ранку й до вечора, дякувати йому за щасливе наше дитинство, а ще, всупереч всьому — чекати весни, чекати нового врожаю і ще чогось чекати, чекати.
І ось вона — весна! Сонце потроху зігріває землю, а заодно й душі людські.
З'являється вже й молоденька лобода. Швиденько назбираємо її, насічемо та й смажимо січеники. Смачно. Веселіше починають бігати наші ніжки. Якось тримаємося.
За весною і літечко не забарилося. Ось уже й урожай пшениці час збирати. Зібрали, намолотили, змололи борошна. Мама пече хліб. Поклала паляницю на стіл і аж тепер заходиться в розпачливому запізнілому зойку:
— Дітоньки, мої дітоньки... Ви ж так просили хлібчика. Простіть мене, мої дорогі!
І такий запашний, такий жаданий хліб, политий гарячими слізьми, обпікає нам. живим, серця і душі.
- Який настрій переважає в цьому оповіданні? Доберіть іменники, які приходять на думку після прочитання твору.
- Що найбільше схвилювало вас?
- Скажіть, чому бабуся до дрібнички пам'ятає дні свого життя 1933 року?
- Як ви гадаєте, від чого застерігає ця розповідь?
- Як ви міркуєте, чи залежить щось від кожного з нас, щоб таке горе ніколи не повторилось?
Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду. Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу.І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо! Та пам’ятаймо, яку страшну ціну платить наш народ зараз як сто років тому за право існування української нації!!! Це мільйони життів тоді і тисячі зараз, це скалічені тіла і душі, загублені долі і ненароджені діти!Тож ПАМ’ЯТАЙМО, ВІРИМО, МОЛІМОСЯ І ОБОВ’ЯЗКОВО ПЕРЕМОЖЕМО!!!
Розглянемо основні способи виживання в умовах відсутності гарячої та холодної води.
Спочатку про холодну воду. Найпростіше при відключенні в місті холодної води перебратись в село, де проблем з водою нема. Або протоптати стежку до найбільшої водойми. Тільки взяту з водойми воду, перед тим, як пити, треба обов’язково продезинфікувати. Як мінімум відстояти, профільтрувати і прокип’ятити.
В місцевостях, віддалених від відкритих вододжерел, ситуація дещо складніша. Тут треба думати про забезпечення водою завчасно.
При перебоях з водопостачанням треба ще до того, як крани стануть сухими, придбати ємкості для води.
Якщо це неможливо – беріть автомобільні камери якомога більшого діаметра і, підвісивши їх на стіні та прорізавши зверху невеликі отвори, залийте воду. Зіловська камера може вмістити
Найпростіше – зібрати на звалищі автомобільні покришки і, складаючи їх одну на одну і скріплюючи алюмінієвим дротом, отримати колодязь потрібної глибини.
Якщо ви вирішили проблему з водою, то для її споживання ще прийдеться вирішувати сантехнічну проблему.
При відєднаному водопостачанні можна скористатись каналізацією, якщо встановити вдома бак (або автомобільну камеру), який заповняти за допомогою насоса і відрами, зачерпуючи воду з викопаного в дворі колодязя. Відповідно з ємності воду подавати в бачок унітазу.
Але краще, а головне простіше сантехнічні зручності перенести в двір, обладнавши де-небудь в кутку двору звичайний туалет. Щоб кожному мешканцю будинку не будувати свій окремий туалет, краще об’єднати зусилля всіх людей, які мешкають у будинку.
При відключенні гарячого водопостачання з’являються додаткові незручності. Воду приходиться гріти, використовуючи газ або електричні водонагрівачі. Якщо ж нема ні електроенергії, ні газу, то нічого не залишається як розкладати у дворі вогнище і у підвішеному над ним казанку нагрівати воду, готувати їжу.
Як діяти, якщо в домі відчувається запах газу
Слід відчинити вікна і двері, щоб зменшити концентрацію газу в приміщенні.
Пам’ятка.
Порядок вмикання і вимикання газової конфорки.
1. Відкрий вентиль на газовій трубі.
2. Запали сірника і піднеси до конфорки.
3. Увімкни конфорку (натисни, поверни).
4. Вимкни конфорку, закрий вентиль на газовій трубі.
Україна – країна
нескорених!
- Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Головний символ Революції
Гідності – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн.
Ви запитаєте: «Яка ціна свободи?» –
Для
українців надто дорога:
омита
кров’ю поколінь народу,
пронесена
століттями в серцях.
Ну що ж, настала наша черга
складати
жертву на вівтар борні,
за
«Заповітом» розривать кайдани,
кропити
волю кров’ю ворогів.
Ми не зганьбили славу наших предків,
нових
Героїв дали небесам.
Кров на
асфальті…Безліч свіжих квітів…
Свободу не
дарують просто так…
Минуть роки, відлетять у
вічність, але не згасне пам’ять про героїв Майдану, про героїв-воїнів, які
загинули за цілісність, гідність і свободу нашої держави.
Україна – сильна і могутня!
Береже
нехай Її Господь.
В Неї
світле і святе майбутнє,
Українським
серцем є народ.
Б’ється
вільно українське серце,
Усім бідам,
ворогам на зло
Знайде сили
і не розірветься,
Якби гірко
й тяжко не було.
І нехай на
світі кожен знає,
Чують всі,
дорослі і малі,
Українське
серце не вмирає
Буде вічно
битись на землі!!!
Бесіда: Якщо пожежа застала вас у приміщенні. Правила поведінки та дії під час пожежі
11.11.2022
Бесіда: Що означає бути справедливим
1. Вправа “Хто чим славиться?”
- Поміркуйте і доберіть слова за змістом.
Соловейко — …
Сонце — …
Джерельце — …
Квітка — …
Колосок — …
Собака — …
Людина — …
- Чи можна продовжити цей ряд?
- Чим же ще людина відрізняється від інших істот?
2. Повідомлення теми уроку
- Протягом уроку ми будемо говорити про людські чесноти, а саме про таке поняття як “справедливість”.
3. Робота над змістом поняття “справедливість”
А) Асоціативний кущ
- Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово “справедливість”?
- Чи замислювалися ви, що означає поняття “справедливість”?
- Опишіть декількома словами власне розуміння цього поняття.
Б) Словничок.
Справедливість — правильне, об’єктивне, неупереджене ставлення до кого-, чого-небудь. Людські стосунки, дії, вчинки, які відповідають морально-етичним і правовим нормам.
Слово “справедливо” ніколи не змінювало свого значення. Як і у давні часи, воно означає “правильно, слушно, правдиво”.
Кожна людина у світі прагне, щоб до неї ставилися справедливо. Ми хочемо, щоб наші здібності цінували, щоб наші дії та старання винагороджувалися. І ми усвідомлюємо, що за погані вчинки нас хвалити ніхто не буде. У свідомості кожної людини є розуміння того, що за добро варто платити добром, а зло має бути покараним.
Справедливість найближче до “золотого правила” — ставитися до інших так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе.
В) Синоніми до слова “справедливість”.
- Доберіть близькі за значенням слова до слова “справедливість”
- Складіть речення зі словом “справедливість”.
4. Вправа “Поясни”
Розгляньте малюнки. Поміркуйте і поясніть, якому малюнку відповідає слово “рівність”, а якому - “справедливість”?
- Уявіть собі, що банка з водою це — ваша душа. Чиста, незаплямована ні обманом, ні нечесними вчинками. Але з вами щось трапилося, і ви одного разу сказали неправду , потім знову — і потягнувся ланцюжок. Душа ваша помутніла, їй важко, вона страждає, болить. Ви не винесли цих душевних мук і в усьому зізналися
- Якою знову стала вода?
- Чого нас може навчити цей дослід?
7. Читання з передбаченням
- Прочитайте афганську казку “Справедливий суддя”.
- Як ви думаєте, що сказав суддя скнарі?
- Дочитайте казку і перевірте, чи справдилися ваші передбачення.
- Візьми свій гаманець, - звернувся він до господаря, - а мені віддай обіцяне.
- У цьому гаманці було 110 золотих, а тепер тільки сто. Десять монет ти вже взяв собі. Що тобі ще треба?
Пішов тоді чоловік до судді й розказав, як було.
- Чому ти не віддаси чоловікові належне? - спитав суддя у скнари.
- Таж він уже взяв своє з цього гаманця, - вдавано обурився скнара.
Тоді суддя оглянув ще раз гаманець, зав'язав його і сказав скнарі:
***
- Якщо у твоєму гаманці було сто десять золотих, а тут лише сто, то це не твій гаманець. Йди та пошукай ретельніше свого, а цей віддай чоловікові. Коли знайдеться господар гаманця, він сам поверне його.
- Чи справедливим було рішення судді?
- Чи можна досягти справедливості, якщо не дотримуватися правди? Чому?
- Пригадайте ситуації, коли ви почувалися скривдженими самі або спостерігали, як кривдили інших.
***
Одна з жінок при цих словах вигукнула: «Віддайте їй дитину, але не вбивайте її!». Інша ж, навпаки, казала: «Рубайте, хай не дістанеться не мені, не їй». Тоді Соломон сказав: «Не вбивайте дитини, а віддайте її першій жінці: вона її мати».
- Поміркуйте над ситуаціями, коли почувалися скривдженими самі або спостерігали, як кривдили інших.
Погодьмося, що справедливо ставитися до інших досить складно: адже з позицій моралі ми перші маємо вибачити іншій людині, навіть якщо кривда проти нас з її боку була очевидною. Не чинімо іншим того, чого не бажаємо собі, будьмо добрими й милосердними до інших, любімо їх - і лише тоді ми зможемо бути справедливими. Зрозуміло, що досягти цього у відносинах з іншими непросто. Адже ми зазвичай спочатку хочемо, щоб справедливими були до нас, а вже тоді самі ладні відповідати справедливістю на справедливість. Натомість з позицій моралі все добро (любов, милосердя, справедливість) має ініціювати сама людина. Саме цього навчає золоте правило моралі. «Тож досягти справедливості у відносинах між людьми майже неможливо?» - розчаровано спитає хтось із вас. Не впадайте у відчай! Насправді відчуття справедливості, яке передусім виявляється у спротиві будь-якій кривді, властиве кожній людині. Пошукам правди й справедливості присвячено чи не найбільше творів у фольклорі та художній літературі. Згадайте казки, де на кривдника-лиходія обов'язково падає кара. Моральний досвід людства навчає, що для того, аби бути справедливим, потрібно: по-перше, бути чесним, правдивим; по-друге, не зосереджуватися на власній вигоді, користі; по-третє, бути щирим; по-четверте, бути великодушним. Сучасні філософи зауважують, що справедливість та великодушність - це два боки однієї медалі, тож одна цінність не може існувати без іншої.
Завдання: Почитаємо ще одну притчу та поміркуємо, у чому виявилася великодушність у ставленні братів один до одного. Кому легше досягти справедливості у відносинах - добрим, великодушним людям чи тим, хто дбає лише про себе? Чому?
Настали жнива. Не йде сон на очі багатому братові, думки в голову лізуть: «Я багатий, навіщо мені стільки збіжжя? А мій брат бідний, йому треба годувати сім'ю». Устав з ліжка старший брат, пішов на своє поле, взяв кілька снопів і переніс на братове.
Тієї ж ночі бідний брат міркував собі так: «Мій брат не має ні жінки, ні дітей. Єдине, що може його бодай трохи втішити - це багатство. Допоможу йому примножити багатство». Він устав, пішов на своє поле, взяв кілька снопів і переніс на братове.
Вранці обидва брати потайки дуже дивувалися, що снопів на їхніх полях не поменшало.
Кожен переносив своє збіжжя на братове поле, і обидва щоранку дивувалися, що його не меншає.
Але однієї ночі, переносячи снопи, брати зустрілися на межі. Вони все зрозуміли, засміялися і радісно обійняли один одного.
8. Вправа “Добери слова”
Доберіть слова у схему, поясніть свій вибір.
Довідка: ставиться до всіх однаково, ставиться добре лише до себе, добрий, щирий, люблячий, мудрий, великодушний, жадібний, чесний, брехливий, розсудливий, непідкупний, ділить порівну між усіма, ділить нечесно, діє за власною вигодою, злий, діє за правилами, чемний, жадібний, бере хабарі, дружелюбний.
- Які якості допоможуть нам бути справедливими?
9. Вправа “Допиши”
- Закінчіть прислів’я та допишіть відповідні слова.
За праве діло стій _______________!
Що крикнеш — те й _______________.
Справи роби, а за справедливість не _______________.
Не шукай правди, коли в собі її не _______________.
Довідка: виплекав, забувай, почуєш, сміло.
10. Підсумок
Рефлексія.
- З яким настроєм ви закінчуєте урок?
- Яке “золоте” правило ви запам’ятали?
- Чим корисний був для вас урок?
Діти, 9 листопада у нашій державі відзначається День української писемності та мови.
- Що вам відомо про це свято? Про рідну мову?
Це свято започаткували ще у 1997 році, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».
Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.
Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.
Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей.
За останніми дослідженнями Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із Центром Разумкова – 78% українців вважають своєю рідною мовою українську.
Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури.
Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!
Вчімо українську та шануймо її!
Тема: 6-Б класна година
Час: 28.10. 2022 08:00
Підключитися до конференції Zoom
https://us04web.zoom.us/j/79118589435?pwd=jzgcaX9aD9dwZZOPZFUqhVPWIg2cmP.1
Ідентифікатор: 791 1858 9435
Код: 1111
Бесіда: Правила поведінки учнів в школі на перерві в умовах воєнного стану
Час перерви - особистий час кожного учня. Він може його проводити його вільно, проте, не повинен заважати іншим.
Під час перерви учні зобов’язані:
- навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;
- вийти з класу;
- рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;
- підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням;
- допомагати підготовляти клас на прохання вчителя до наступного уроку.
Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал).
Під час перерв учням забороняється:
- бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на перилах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;
- штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми, грати у м’яча у приміщеннях не пристосованих для цього;
- сваритися між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за допомогою сили, битися;
- вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим;
- палити в будівлі і на території школи.
- категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.
Під час воєнного стану на перерві учні:
- повинні знаходитися у полі зору чергового вчителя або вчителя-предметника;
- повинні повідомляти про всі свої маршрути пересування закладом;
- у разі повітряної тривоги повернутися до кабінету, взяти особисті речі, рюкзак, вишикуватися парами з товаришем по парті. Забрати речі відсутніх дітей. У супроводі вчителя спуститися в укриття.
Тема: 6-Б класна година
Час: 13.10.2022 08:00
Підключитися до конференції Zoom
https://us04web.zoom.us/j/76197190513?pwd=VLXEkZK5IgHbtqvGrgbpSw5ASaAR5M.1
Ідентифікатор конференції: 761 9719 0513
Код доступа: 4EtJDA
Серед хімічно небезпечних об'єктів нашого міста є відомі та не дуже відомі підприємства:
· ПАТ ТД "Мясокомбінат Ятрань"
Підприємства харчової промисловості небезпечні тим, що використовують у своїх холодильних установках аміак. Під час експлуатації обладнання може трапитись аварія.
При вдиханні аміаку у високих концентраціях може настати смерть людини. З'являється сильний кашель, задуха, а дотик до аміаку викликає обмороження шкіри. До того ж аміак може вибухнути при нагріванні. Щоб зменшити ядучу концентрацію, аміак поливають водою. Під час аварійного витоку аміаку його пари вітром може віднести на значну відстань.
На ПрАт "Гідросила" АПМ" небезпеку становлять відходи гальванічного виробництва та покриття виробів фарбою. А на Кіровоградському водоканалізаційному господарстві ОКВП Дніпро-Кіровоград" є запаси речовин, що містять хлор, котрі використовуються для знезараження води. Під час хлорування можуть статися аварійні витоки цієї речовини. У разі вдихання парів хлору високої концентрації виникає набряк легень. Під час кашлю альвеоли легень можуть розірватися з виділенням мокроти та крові. Внаслідок цього людина гине від нестачі кисню.
Об'єкти, які можуть вибухнути під час нагрівання ємностей нафтобаз, де зберігаються ПММ(паливно мастильні матеріали), відбувається підвищене випаровування пального. Навіть порівняно низька концентрація цих парів у повітрі може призвести до вибуху та наступних пожеж. Тобто, до тяжких уражень людей, які опинилися у небезпечній зоні. Тому на таких підприємствах мають бути передбачені достатні запаси води та піноутворюючих матеріалів, щоб загасити пожежу.
На кожній АЗС мають бути справні газоаналізатори, які фіксують збільшення парів бензину. Сигнал про це надходить на пульт підрозділів ДСНС, після чого приїжджають рятувальники та ліквідовують аварійну ситуацію.
Якщо ви дізналися про якусь аварію, слід негайно зачинити усі вікна і двері. Не завадить навіть затулити щільною тканиною вентиляційні продихи у ванній кімнаті та на кухні. Водночас збирайте в одному місці усіх членів своєї сім'ї, попередивши їх про можливу загрозу. Якщо маєте власний транспорт, то варто якомога швидше вибиратися з ураженої зони. А в повсякденні радимо ніколи не купатися у водоймах, розташованих поблизу промислових об'єктів, та не їсти овочів і фруктів, вирощених поряд з ними.
Ознаки отруєння хлором
Спостерігається різкий біль у грудях, різь в очах, сльозотеча, задишка, сухий кашель, блювання, порушення координації рухів та поява бульбашок на шкірі.
Ознаки отруєння аміаком
Почастішання серцебиття і пульсу, збудження, можливі судоми, ядуха, різь в очах, сльозотеча, нежить, кашель, почервоніння і свербіж шкіри. У певних умовах за отруєння можливий смертельний результат
ЦЕ ПОТРІБНО ПАМ'ЯТАТИ:
При небезпеці отруєння АОХВ необхідно:
• швидко вийти з району зараження поперек повітряного потоку (вітру) отруєння;
• у разі ураження аміаком сховатися на нижніх поверхах захищеної споруди;
• у разі ураження хлором піднятися на верхні поверхи будівель;
• вийшовши із зони ураження в чисте приміщення герметизуйте його;
• використовуйте протигази всіх типів, за їх відсутності - ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або краще 2-5% розчинами питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком).
За небезпеки отруєння на вулиці необхідно швидко вийти з району зараження, використовувати змочені водою матеріали, а при можливості - сховатися в захисних спорудах.
Якщо Ви знаходитесь вдома, потрібно щільно закрити вікна і двері, вимкнути нагрівальні прилади, газ. Шматками матерії, змоченим содовим розчином, провести герметизацію вікон та дверей, відійти та чекати повідомлень про подальші дії.
ЦЕ ПОТРІБНО ВМІТИ
Надання першої медичної допомоги при отруєнні хлором
Постраждалого необхідно негайно вивести на свіже повітря, щільніше вкрити і дати подихати парами води або аерозолем 0,5% розчину питної соди протягом 15 хвилин. Не дозволяйте потерпілому пересуватися самостійно.
Транспортувати постраждалого можна лише у лежачому положенні. У разі необхідності - зробити штучне дихання способом «рот в рот».
Основним засобом боротьби з хлором є вода.
07.10.2022
Підключитися до конференції Zoom
https://us04web.zoom.us/j/72016774923?pwd=YE9z5oEa9l1wYYkaqoAJYMwYL0ytqT.1
Ідентифікатор: 720 1677 4923
Код доступа: 1111
· терміново телефонуйте до «швидкої» - загальний номер 103;
Бесіда: У лісі. Обережно небезпечні предмети. Сучасні звичайні засоби ураження: осколкові, кулькові, фугасні боєприпаси
На жаль, в Україні в цілому ніколи не публікували повні статистичні дані про загибель людей (особливо дітей), які підірвалися на ржавому металі Великої Вітчизняної війни. Але факт, залишається фактом – декілька загиблих у рік – трагічна реальність. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку в пункт прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття.
Доречі, знайти сьогодні “небезпечну іграшку” можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ визначити набагато складніше.
До вибухонебезпечних предметів відносяться:
·вибухові речовини – хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що само розповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів;
У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:
·наближатися до предмету;
·Ретельно вибирайте місце для багаття. Воно повинно бути на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися з війни.
Бесіда: Види дорожніх знаків та дорожня розмітка. Безпечна дорога до школи та додому
Ідентифікатор: 798 2970 8926
Код: 1111
Час: 16 вересня 2022 10:30
Стародавні Олімпійські ігри
Олімпійські ігри зародились у Стародавній Греції ще до
н.е. і регулярно проводились понад тисячу років. Олімпійські ігри Стародавньої
Греції почали свій відлік у 776 р. до н.е., коли офіційно було зафіксовано ім’я
першого переможця Ігор Коройба, який за професією був пекарем. Ігри у
Стародавній Греції проводились кожні чотири роки на честь батька богів і людей
Зевса. Всі змагання та конкурси проходили у давньогрецькому поселенні Олімпія,
що було розташоване у північно-західній частині півострова Пелопоннес на півдні
Еллади. Під час Ігор дотримувались священного миру. Будь-які військові
конфлікти та сутички в регіоні, де відбувались Олімпійські ігри, заборонялись.
Учасниками Ігор могли бути вільні греки – чоловіки та
юнаки. Для жінок у Греції проводились Герії – Ігри на честь богині Гери. Перші
Олімпійські ігри тривали один день, а програма включала лише один вид спорту –
біг. Із розквітом і зростанням популярності Ігор їх програма змагань поступово
розширювалась. У період розквіту вони проходили протягом п’яти днів. Програма
змагань включала біг на різні дистанції, панкратіон (поєднання боротьби з
кулачним боєм), пентатлон (п’ятиборство, до нього входили стрибки у
довжину, біг, метання диска, метання списа і боротьба), кулачний бій, перегони
на колісницях.
Нагородження переможців відбувалося у п’ятий день олімпійських
святкувань. Переможців Олімпійських ігор увінчували вінком з гілок оливи, а
також пов’язували вовняними стрічками навколо голови, рук.
У червні 1894 р. П’єр де Кубертен скликав у Парижі міжнародний
конгрес для вирішення питання про відновлення Олімпійських р. Це був історичний
Конгрес, тому що на ньому було ухвалено рішення про введення Ігор І Олімпіади
сучасності та створення Міжнародного олімпійського комітету на чолі з
Деметріусом Вікеласом, представником Греції, П’єром де Кубертеном як
секретарем. Ігри І Олімпіади сучасності відбулись в Афінах 1896 року. В них
взяли участь 245 спортсменів із 14 країн світу, які змагались у 9 видах спорту.
Олімпійські ігри проходять кожні чотири роки,
щоразу у різних містах світу. Зимові Олімпійські ігри також проводяться кожні
чотири роки. На них представлені види спорту, для яких потрібен сніг або
лід. Перші офіційні зимові Олімпійські ігри відбулися у французькому містечку
Шамоні 1924 року. В них узяли участь 258 спортсменів із 16 країн світу. З 1994
року зимові Олімпійські ігри та Ігри Олімпіад проводяться з інтервалом у два
роки.
До олімпійської символіки належать олімпійська
емблема, олімпійський прапор, олімпійське гасло, олімпійський гімн,
олімпійський вогонь та олімпійський смолоскип.
Символом Олімпійських ігор є п’ять переплетених кілець,
що символізують толерантність і дружбу між усіма, хто бере участь в
Олімпійських іграх, з п’яти континентів нашої планети.
Гаслом Олімпійських ігор є слова «Citius. Altius. Fortius», що означає «Швидше. Вище. Сильніше».
Олімпійська емблема визначена Олімпійською Хартією, правовим документом олімпійського руху. Основним елементом емблеми є п’ять кілець у поєднанні з іншими елементами.
П’ять кольорових кілець – синє, чорне, червоне, жовте, зелене на білому полотнищі – це олімпійський прапор. Він урочисто піднімається на головній спортивній арені міста-організатора на церемонії відкриття Олімпійських ігор.
Олімпійський вогонь запалюють в Олімпії. За допомогою
естафети олімпійського вогню він закінчує свою подорож у великій чаші
олімпійського стадіону, в якій палає протягом усіх олімпійських
змагань. Під час церемонії відкриття Олімпійських ігор атлет, представник
країни-організатора Ігор, підходить до щогли, бере краєчок Олімпійського прапора,
здіймає праву руку і виголошує Олімпійську присягу: «Від імені всіх учасників я
обіцяю, що ми будемо брати участь у цих Олімпійських іграх, поважаючи та
дотримуючись правил, за якими вони проводяться, в істинно спортивному дусі, в
ім’я слави спорту та честі наших команд». Спортивні арбітри також складають
присягу про повагу до спортсменів та об’єктивне суддівство.
Бесіда з БЖД: Безпека руху велосипедистів
Бесіда з БЖД: Безпечна поведінка учнів під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану
- Перегляньте відео-інструктажі. Та дайте відповідь на питання:
- Що нового ви дізналися? Що для вас було невідомими?
- Чи зміните щось у власній поведінці під час дистанційнго навчання в умовах воєнного стану?
- Яка інформація була для вас корисною?
31 травня
Добрий день!
Добіг кінця навчальний
рік. Літні канікули– це можливість оздоровитися, закріпити набуті знання .
Як завжди, кожен з нас проводить їх по-різному.
Бажаю усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей!
Але також закликаю Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок
не був зіпсований:
Як уникнути небезпеки під час канікул, розповість відео.
Перегляньте,
будь ласка.
Гарного вам відпочинку!
20 травня
Добрий
день!
Закінчуємо
опановувати курс "ЗНАЙ! УМІЙ! ВРЯТУЙ!"
Сьогодні останнє відеозаняття, після перегляду якого ви зможете пройти тестування і отримати сертифікат про успішнє засвоєння курсу.Доступ до тестових завдань буде надано 20 травня 2022 року в період з 15.00 год. до 17.00. на сторінці "Тестування" сайту "ЗНАЙ! УМІЙ! ВРЯТУЙ!" .https://sites.google.com/view/zuv/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F
Після проходження тестування ви отримаєте сертифікати. Інформацію про результати тестування та можливість роздрукувати сертифікат буде надано з 24 травня 2022 року на сторінці "Сертифікати"
https://sites.google.com/view/zuv/%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84%D1%96%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B8
Урок
8: Судоми. Опіки. Інсульт
13 травня
Добрий
день!
Урок
7: Кровотечі. Травми кінцівок
06.05.22
Добрий день!Перегляньте урок 6 курсу «Знай!Умій!Врятуй!»
Втрата свідомості. Чужорідні тіла в
органах дихання.
Підготуйтеся
до обговорення.
29.04.22
Добрий день!
Чи знаєте ви , як діяти в ситуації, коли від вас може залежати чуже життя? Пропоную переглянути навчальну відеолекцію.
22 .04.22
Добрий день!
Урок 4 Перегляньте навчальне відео!
15 .04.22
Добрий день!
Урок 3 Сьогодні мова піде про поведінку під час дій воєнного зарактеру.
08.04.22
Добрий день!Сьогодні ми продовжуємо вивчати курс «Знай! Умій!Врятуй!»
Як діяти під час надзвичайних ситуацій?
Перегляньте навчальне відео!
01.04.2022
Запрошую вас на інформаційно-теоретичний курс з
практичним аспектом "ЗНАЙ! УМІЙ!
ВРЯТУЙ!"
Діти ! Перегляньте відео.
Підготуйтесь до його обговорення на класній годині.
Психологічна хвилинка
Час: 8.50-9.00
22 квітня: https://www.youtube.com/watch?v=DnK9_ss3aBQ
21 квітня: https://www.youtube.com/watch?v=XgyEyno6toA
20 квітня: https://www.youtube.com/watch?v=y-Gblnos27E
19 квітня: https://www.youtube.com/watch?v=-EZD0ZHW0BU&t=295s
18 квітня: https://www.youtube.com/watch?v=MYIfofIC0ho
15 квітня: Дихальні
техніки для зняття надмірного хвилювання
https://www.youtube.com/watch?v=MYIfofIC0ho
14 квітня: Вправи для м'язів
https://www.youtube.com/watch?v=1Y8I2DqMmeA
13 квітня: Вправи на зменшення стресу, тривоги
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=JEFNqavdkIo
12 квітня: Дихальні техніки для зняття
напруження
https://www.youtube.com/watch?v=m-FWUrLtIbA
11 квітня: Вправи на відновлення
08 квітня: Релаксація
https://www.youtube.com/watch?v=L_l9ZOcmlN0
https://www.youtube.com/watch?v=irSuh7WjgEs
06 квітня: Заспокоєння психоемоційного стану
https://www.youtube.com/watch?v=G8SdLwKW1JA
05 квітня: Веселі каракулі
https://www.youtube.com/watch?v=G8SdLwKW1JA
https://www.youtube.com/watch?v=xsERo72LJu8
01 квітня: Вправи на зниження тривожності
https://www.youtube.com/watch?v=OeKTxK6ssPU
31 березня: Дихальні техніки для зняття напруги
https://www.youtube.com/watch?v=MYIfofIC0ho
https://www.youtube.com/watch?v=L_l9ZOcmlN0
29 березня: Розслаблення та зняття напруги
https://www.youtube.com/watch?v=6po0yvsy0xQ
28 березня: Психогімнастика для зняття напруги
https://www.youtube.com/watch?v=XzKn6rF9RSM
21 березня: Для зменшення стресу і тривоги
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=JEFNqavdkIo&ab_channel=CETAUkraine
https://www.youtube.com/watch?v=UyRoBuCYDsA
m/watch?vhttps://www.youtube.co=Ym9W-eDcxoI
24 березня: Слухове сприйняття
25 березня: Дотикове сприйняття
https://www.youtube.com/watch?v=f5LwnL6OlKQ
15 березня: Нейропсихологічна гра "Майстерні руки"
16 березня: Гімнастика для мозку
УРОК 1
17 березня: Гімнастика для мозку
УРОК 2
18 березня: Гімнастика для мозку
УРОК 3
Джерело: : https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad
11.02.22 Виховна година"Безпечний інтернет"
11 лютого о 14.15 на класній годині в рамках Тижня Безпечного інтернету для всіх учнів відбудеться вебінар з питань кібербезпеки. Спікер: старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам кіберполіції в Кіровоградській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Ляпун Олександр Васильович.
Онлайн зустрічі у Zoom за посиланням https://us04web.zoom.us/j/77620126086?pwd=oV7VcWcRHgMik7N-I45v3gKD_YiSHz.1
Ідентифікатор конференції: 776 2012 6086
Код доступу: Xb339i
Бесіда
Вода ̶ необхідна складова життя людини.
Вода —
джерело життя. Значення води для життя як складової раціону харчування
величезне.
Перегляньте відео.
Вода — незмінна
харчова речовина. Якщо без їжі людина може прожити 20 діб і більше, то без води
— лише 5-7 діб. Тіло людини на 50-60 % складається з води. Кількість води в
організмі людини залежить від віку і складу тіла, особливо від м’язової маси і
жирової тканини. Перевага м’язової маси в молодому віці передбачає більший
уміст води, ніж в організмі літніх людей.
Нестачу води
організм відчуває дуже швидко. Виникає відчуття спраги, що характеризується
неприємною сухістю у роті, спричиненою втратою води зі слизової оболонки ясен,
язика, щік. При сильному зневодненні знижується кількість або повністю
припиняється виділення сечі. Потреба у воді виникає при підвищенні температури
повітря і зростанні фізичного навантаження.
При випаровуванні
води із потом відбувається охолодження тіла. При нестачі води в організмі та
неможливості достатнього виділення поту під час спеки можливий тепловий удар.
Вода надходить до
організму у складі їжі, з напоями. Найкращим джерелом легкозасвоюваних поживних
речовин у найбільш збалансованому вигляді вважають соки. Соки сприяють очищенню
організму, містять велику кількість речовин, що сприяють насиченню киснем
органів людини. Соки стимулюють розумову діяльність, а також нейтралізують
шкідливі продукти, що зашлаковують організм. Соки допомагають підтримувати
здоров’я в нормі, мають поживну і біологічну цінність.
Багато соків мають
профілактичну або лікувальну дію.
Мінеральні води
поділяються на питні лікувальні і питні лікувально-столові. Лікувально-столові
води можуть уживатися безпосередньо як напої, що втамовують спрагу, лікувальні
— тільки за призначенням лікаря.
— Навіщо людині
потрібно пити?
— Яку роль
відіграють у нашому організмі поживні речовини?
— Скільки води ви
випиваєте за добу?
— Яку воду п’ють у вас удома: з крану, з криниці, кип’ячену, придбану у крамниці у пляшках? Чому?
04.02.22
Година спілкування «Наша слава стрілецька не вмре, не
загине!»
Добрий
день! Сьогодні ми пройдемо
історичними стежками початку ХХ століття. Над нашими головами мирне
блакитне небо. На жаль, так зараз не на всій території нашої країни. Але
Україна може пишатись своїми захисниками, що завжди боронять її кордони.
Нині
знову прийшов цей час, час вибору між свободою і рабством, світлим майбутнім і
та темним минулим, справедливістю та тиранією. історія повторюється. Все, чого
добивалися наші предки на початку ХХ століття, є актуальним на початку ХХІ
століття. сьогодні зустрінуться дві епохи, дві події, які розділяє століття.
1914 рік - Українські січові стрільці, 2014
рік – воїни Майдану.
В
історії України є чимало ''білих плям'', які відносяться не тільки до далекого
минулого, але і до початку ХХ століття.
Однією з таких ''плям'' в нашій історії є історія першої української військової
частини - легіону Українських Січових Стрільців. Ця військова частина, утворена
в 1914 році, пройшла всю Першу Світову війну, практично всі головні битви на
Східному фронті, і покрила себе невмирущою славою.
Перегляньте відео .
Метою УСС було звільнення та об’єднання українського
народу, створення єдиної української самостійної соборної української держави. І
хоч 4 роки боротьби не принесли перемоги, ця славна сторінка української
історії наблизила незалежність України.
УСС – єдина армія того жорстокого часу, котрій ні тоді,
ні пізніше противники ніколи не закинули жодного факту мародерства, насильства
щодо полонених чи населення.Восени і взимку 1914 року, навесні 1915 року легіон
успішно вів воєнні дії проти царських військ, зокрема горах Ключ, Маківка, в
боях за Самбір, Стрий, де стрільці
вкрили себе невмирущою славою.
Густо падали жертви під час кровопролитних боїв, густо росли білі березові хрести на стрілецьких могилах, однак на зміну полеглим вливалися свіжі сили добровольців. Ніщо не могло зупинити січовиків виборювати кращу долю для свого народу.
На фронт прагнули і
всі хлопці, які хотіли встигнути потрапити на війну.
Добровольцями на фронт йшли представники різних станів і професій, в тому числі
знамениті поети, артисти, художники.
Багато дівчат, в тому числі з
аристократичних сімей, працювали в госпіталях і санітарних поїздах. Були навіть
жіночі батальйони, що складаються виключно з жінок, створені головним чином з
пропагандистською метою - підняти патріотичний настрій в армії і присоромити
власним прикладом
солдатів-чоловіків, які
відмовляються воювати.
У
своєму звернені до народу стрільці заявляють: «Ми пішли в світову війну лише
тому, щоби наша Україна, в часі цього всесвітнього смертельного спору могла
проголосити, що є і хоче бути, хоче мати своє місце під сонцем».
Понад
40 тисяч 17-ти, 18-ти, 20-ти річних юних синів нашої знедоленої Галичини, котрі
в буремний 1918 рік підняли свої голови, віддали свої життя за волю, за кращу
долю народу, за Україну.
Кров
стрілецьку ніхто не змив і не змиє. Нею навіки записані сторінки нашої славної
історії. Кров стрілецька записана пам’ятю у наших серцях.
Година
спілкування «З УКРАЇНОЮ
В СЕРЦІ»
«З Україною в серці» -
так звучить тема нашньої години спілкування. Що
означає « жити з Україною в серці», що означає для кожного з вас «бути
патріотом», що це означало для героїв України різних часів? Про це піде
сьогоднішня розмова.
Безліч
героїчних та сумних дат в історїї нашої країни.
Герої
Крут, холодноярівці, бійці ОУН-УПА, Небесна сотня, теперешні герої новітньої
російсько-української війни – все це ланки однієї історичної національної
пам’яті, одного генетичного коду.
29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихнула, пробудила всю Україну. У цей день жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України…
А що було під
Крутами? Хто були ті юні завзятці? Якої вічної нагороди сподівались юнаки,
вирушаючи в бій? Чи вони вірили в свою перемогу? Чи сподівались на свою силу?
Ой ні! Чи то були козаки, окурені порохом, призначені до військової справи? Ні,
ні. То були гімназисти і молоді студенти, що ніколи не тримали у руках зброї і
навіть не мали елементарної військової підготовки; найстаршому з яких було 21, молодшим від 14 до16 років.
Вони не визнавали ні права війни, ні права смертної кари. Їх душам було огидне
всяке насильство, убивство, бій.
300 юнаків –
цвіт тодішньої української патріотичної молоді – поклали буйні головиу бою під
Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку.
22 січня 1918 року на засіданні Української Центральної Ради було прийнято
IV Універсал, який проголошував незалежність Української Народної Республіки.
Проте більшовицька влада, на чолі з Леніним, не хотіла віддавати Україну і не
визнавали її незалежності.
Після захоплення Харкова та
Полтави більшовики спрямували своє чотирьохтисячне військо під проводом лівого
есера Муравйова на Київ. Що ближче було до Києва, то жорстокішою була боротьба.
Зупинити ці сили було нікому. Саме тому на станцію Крути, яка була воротами до
Києва, прибув нашвидкоруч зібраний загін юнаків під
командуванням сотника Омельченка. Саме вони і спробували перикрити шлях
радянським військам.
27 січня 1918 року виїхали молоді вояки з Києва – в напрямі Бахмача, та
доїхали тільки до малої станції Крути. Далі був ворог. Тут висіли й окопались
молоді юнаки. У глибокому снігу, при морозі – 15 С, у своїх гімназистських шинелях
залягли вони в сніг. Більшовики не зупинялися, хоч по них і був відкритий
вогонь, вони відчували свою перевагу, бо їх було до 5-ти тисяч
бійців… Тут і зав’язався
бій із вимуштруваним та добре озброєним ворогом.
Бій тривав майже цілий день до пізнього вечора. Юнаки мужньо відбивали атаку ворога, не залишаючи своїх позицій. Протягом п’яти годин українські підрозділи стримували ворожі напади. Проте невдовзі, скориставшись кількісною перевагою, наступаючі зламали оборону і почали оточувати українські частини. Розуміючи безвихідність свого становища, бійці Студентського куреня пішли в атаку і були майже всі знищені. 27 студентів і гімназистів були захоплені і замордовані.
Бій під залізничною станцією Крути належить до однієї з найбільш трагічних сторінок української історії. Але трагедія була не лише в тому, що під Крутами загинув цілий Студентський Курінь. Справа, за яку вони полягли, є справді священною. Трагедія полягала в тому, що внаслідок тодішньої політики Українського Уряду українська держава лишилася без своєї збройної сили, без армії. Трагедія була в тому, що на розпачливий заклик Уряду, виданий до українського народу в останні хвилини («Бороніть Україну в небезпеці! Московська армія наближається до Києва!»), відгукнулися лише студенти, які й виступили захищати Україну.
Поїзди, проходячи повз цю маленьку станцію, стишують
хід, а в день, коли сталася трагедія, тривожно сигналять... Немов будять
приспану й присипану порохом забуття за часів СРСР нашу пам’ять про тих, хто
поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави.
Передчасно зів’ялий цвіт, юні романтики...
Крути ввійшли в історію України як символ
національної честі. Ті, хто загинув у битві під Кругами назавжди залишаться в
нашій пам'яті. Вони полягли,
щоб ми сьогодні жили у вільній і
незалежній Українській державі. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як
треба любити свою Батьківщину.
Перед вами цитати відомих людей, що стосуються
патріотизму. Вони були написані достатньо давно. Подумайте, який вислів, найбільш точно відбиває саме
ваше поняття про патріотизм, наскільки надані цитати актуальні для вас
сьогодні.
1.
Подивимося
навколо себе очима громадянина – на кожному кроці ми побачимо поле застосування
сил (В.Сухомлинський)
2.
Завдання людини
полягає у тому, щоб бути якомога кориснішою для свого оточення (В.Вернадський)
3. Народ, який не знає своєї історії, є народ сліпців
(О.Довженко)
4.
Майбутнє
держави пов’язане з вихованням громадянина (Т. Джефферсон)
5.
Не питай, що
тобі може дати держава, в запитай себе, що ти можеш дати державі (Д.Кеннеді)
6.
А всім нам
вкупі на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли
(Т. Шевченко)
7.
Ставайте
дочками та синами, а не пасинками своєї святої землі, своєї держави, свого
мудрого, наділеного найвартіснішими чеснотами великого народу… (Є.Товстуха)
8.
Перед нашою
молоддю стоїть блискуче завдання – стати батьками майбутнього своєї нації
(Олена Теліга)
9.
В дитинстві
відкриваєш материк, котрий назветься потім – Батьківщина (Ліна Костенко)
10.Можеш
вибрати друзів і дружину, вибрати не можна тільки Батьківщину (Василь
Симоненко)
11.Ті, що виїздять за море, міняють небо, а не
душу (Горацій)
12.Держава створюється задля того, щоб жити
щасливо (Аристотель)
13. Не дивіться
на Україну, як на землю своїх батьків. Дивіться на неї, як на землю своїх
дітей. І тоді прийдуть зміни… (Святослав Вакарчук)
14. А ви
думали, що Україна так просто, Україна -це супер. Україна – це ексклюзив. По
ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона
загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни. (Ліна
Костенко)
15. Україна
починається з тебе (Вячеслав Чорновіл)
Бесіда «Алкоголь –
небезпечний ворог організму»
Тема
нашої сьогоднішньої бесіди «Алкоголізм – загроза людству».
Природа створила все, щоб людина була щасливою. Яскраве сонце, чисту воду, чарівні весняні квіти, хвилі достиглого жита, тьохкання соловейка у лузі… і нас людей –сильних, здорових, розумних. І в цьому бутті кожній людині доводиться вибирати, адже, зрештою вона має на це право.Життя заставляло і вас робити вибір: що одягти на вечірку, дискотеку, з ким зустрічати Новий рік, закінчувати розпочату справу чи далі її продовжувати, тощо. А зроблений вибір буде правильним, якщо усвідомити кожному: хто Я є, ким хотів би стати у житті, що слід зробити, щоб досягти цього.
Хочеться, щоб ви
зробили свій власний вибір щодо здорового способу життя, адже саме він робить
людину вільною і незалежною, дає їй сили і натхнення в усіх її справах і
починаннях.
Кожен з вас проаналізує цю інформацію. Який буде висновок,залежить від вас.Відомо, що 50 відсотків смерті припадає на 10 найбільш поширених хвороб, які зумовлені вживанням алкоголю. Звідси випливає, що здоров’я людини, тривалість її життя, творче довголіття багато в чому залежить від самої людини.Гляньте навкруги, яка прекрасна земля, як добре нам жити. Задумайтесь, чи потрібно нам щось змінити в гіршу сторону? Чи хочете ви серйозно захворіти, алкоголізм- це серйозна хвороба, від якої лікуються інколи багато років, чи хочете сліз своєї мами? Так, це зло принесе багато сліз і страждань нашим рідним.
Перегляньте відео.
-
Як
ви вважаєте алкоголь - це добро чи зло?
Кожний в більшій чи меншій мірі знає про його споживання: п'ють знайомі, батьки, однолітки. Хто більше, хто менше. Батьки намагаються не дозволяти споживати алкогольні напої дітям. Їх рекламують і тут же пишуть, що це шкодить здоров'ю.Спирт для медицини, спирт для парфумерії, спирт в побуті і житті. То де ж правда? Ось давайте спробуємо вияснити істину.
Звичка до алкоголю в дитячому і підлітковому віці з’являється дуже швидко, а наслідки її – катастрофічні. Внутрішні органи дітей і підлітків перебувають у стані інтенсивного розвитку. Кишківник, стравохід у дитячому та підлітковому віці покриті тонким епітелієм. Алкоголь ніби обпікає його, а далі потрапляє у стравохід або в кишківник. Відбувається злущування клітин, з’являються маленькі виразки. Порушується секреція і склад шлункового соку, з допомогою якого перетравлюється їжа. А це виводить з ладу травну систему, що обов’язково відображається на рості і розвитку дітей та підлітків–вонизатримуються.Дуже сильну токсичну дію алкоголь має на печінку. Дія алкоголю в підлітковому віці найбільшнебезпечна.
Ми сьогодні ознайомились з негативними наслідками вживання алкоголю . Ви побачили негативний вплив алкоголю на організм людини. Я думаю кожен з вас зробив свій вибір
17.12.21
Година спілкування «Вплив шкідливих звичок на здоров’я»
Добрий день!
Ми сьогодні поговоримо про звички. Напевне, це всі
знають, що звички стають необхідністю у житті кожної людини. І добре, якщо це
звичка вітатися із старшими, чистити зуби, чи робити зарядку. Адже, на жаль, у
багатьох людей є звичка використовувати погані слова, вживати слова-паразити,
чи просто копирсатися в носі, чи гойдатися на кріслі. А ще гірше, якщо є
звички, які дуже шкодять нашому здоров’ю. Як от, вживати алкоголь, наркотики чи
курити.
Порівняйте!
Причини
Чому люди
мають шкідливі звички? |
Чому люди не мають шкідливих звичок?
|
- Модно
|
- Щоб зберегти здоров’я |
- Щоб виглядати дорослим
|
- Щоб зупинити погіршення здоров’я |
- За компанію
|
- Прагнуть не мати шкідливих звичок |
- Щоб бути «як усі»
|
- Мають сильну волю, характер |
- Наслідують «авторитета»
|
- Знають про шкідливий вплив тютюну, нікотину, цигарок, алкоголю,
|
- Бачать з дитинства як палять, п’ють батьки і вважають це за норму
|
|
- Не впевнені в собі
|
|
Ми переконались, що причини чому
люди мають шкідливі звички можуть бути різними. А які можуть бути наслідки?
Перегляньте відео.
Вправа «Міф чи
факт».
Зараз я вам пропоную взяти участь у наступній вправі. Визначте це міф чи
реальність.
1.Алкоголь
перетравлюється організмом так само, як і їжа.
Пиво
та слабо алкоголь напої (джин – тонік, енергетик) не шкідливі для організму.
3.Призводять
до звикання, погано впливають на серце та печінку.
4.
Банка пива 350 мл містить стільки ж алкоголю, як і 180 мл вина або 45 мл
горілки та призводить до звикання.
5Залежність
від наркотиків — це просто стан душі.
6.Випивши
забагато алкоголю людина, може отримати токсичне отруєння та померти.
7.Не
дуже велика доза алкоголю робить людину більш жвавою.
8.Алкоголю
допомагає при застуді.
9.Найчастіше
вживаним наркотиком є марихуана.
10.Тривале
споживання алкоголю призводить до деградації особистості.
Та
призводить до захворювання на алкоголізм.
11.Якісні
алкогольні напої не завдають шкоди організму.
12.Коли
вагітна жінка п'є або вживає наркотики, це впливає на її новонароджену дитину.
13.Краще
курити, ніж товстіти.
Перевірте!
1.Міф 2 Міф 3 Факт
4 Факт5 Міф 6 Факт 7 Міф 8 Міф 9 Факт 10 факт 11 Міф 12 Факт 13 Міф
Рубрика
“Чи знаєте ви…?”.
Ø
Чи знаєте ви, що алкоголь знищує нервові
клітини головного мозку:
Ø
Чи знаєте ви, що синдром похмілля – не
що інше, як процес, пов’язаний з виведенням з головного мозку загиблих клітин
через відсутність кровопостачання нейронів. Організм відторгає загиблі клітини,
з цим і пов’язані ранкові головні болі.
Ø
Чи знаєте ви, що поверхня головного
мозку алкоголіка, за свідченням патологоанатомів, нагадує тканину, посічену
міллю.
Ø
Чи знаєте ви, що постійне вживання
алкогольних виробів призводить до фемінізації чоловіків і маскулінізації жінок,
тобто у чоловіків з’являються деякі жіночі ознаки (розростаються грудні залози,
стає ширшим таз) і жінки стають більш «мужніми» – грубіє голос, характер,
з’являється рослинність на обличчі.
Ø
Чи знаєте ви, що вживання щонайменше 125
мл вина щодня, підвищує ваші шанси отримати рак ротової порожнини і горла на
168%.
Ø
Чи знаєте ви, що вживання пива підвищує
більш ніж на 30% вірогідність розвитку раку грудей, причому відсутня чітка
залежність від розміру дози.
Ø
Чи знаєте ви, що при щоденному вживанні
матір’ю 150 мл чистого спирту ЛИШЕ в 1/3 випадків народжуються нормальні діти.
Ø
Чи знаєте ви, що для народження
повноцінного потомства чоловік має не пити протягом 1-2 років. Для жінки цей
термін ще більший.
Ø
Чи знаєте ви, що на Русі існувала
традиція, яка забороняла нареченому й нареченій пити вино, щоб зберегти народ
від виродження.
І ще декілька
жахливих фактів вам для роздумів:
Недопалок руйнується через 25
років.
Щороку від недопалків в Україні
внаслідок пожеж гине в середньому 2 тисячі чоловік.
У цигарковому димі близько 4 тисяч
шкідливих речовин, зокрема формальдегід, що зберігає мертвих істот в кабінеті
біології.
І ще одні
переконливі факти, в цифрах, а вірніше в гривнях.
Петрові 18 років. Він викурює по 1 пачці цигарок щодня.
Вартість пачки 9 грн. Скільки грошей він витратить за період з січня по червень
(181 день)?(1629 грн)
Олегу 20 років. З січня по червень він викурював по 1
пачці, а з липня по грудень по 2 пачки. Вартість цигарок 10 гривень. Скільки
грошей протягом року викидає в повітря Олег? Що можна придбати за ці гроші(181
день, 184 дні)? (5490 грн)
Виконайте
інтерактивну вправу за посиланням:https://learningapps.org/view2882166
Перегляньте
відео.
Кожна
людина має вибір своєї життєвої позиції, який дасть можливісь реалізувати себе
як особистість. Тільки Нам з Вами вирішувати чи будемо ми успішними в житті,
тобто, чи матимето хорошу роботу, успішну кар’єру та
люблячу, здорову родину. Бути здоровим –
значить бути веселим, життєрадісним, щасливим. І вам,діти, необхідно зробити
правильний вибір, щоб жити цікаво,активно,вміти правильно організувати своє
дозвілля,відмовитись від шкідливих звичок.
10.12.21
Година спілкування «Чи існують права без обов’язків?»
Щодня вчителю неодноразово
учні нагадують про свої права, а вчитель у відповідь нагадує учням про те, що
слід пам'ятати про обов'язки. Так що ж
важливіше права чи обов'язки?
Сьогодні ми спробуємо відповісти на це
запитання. Пропоную для початку пригадати, а комусь й дізнатися, що таке право
і що таке обов'язок.
Перегляньте відео.
Пропоную Вам розділити права і
обов’язки .
https://learningapps.org/5876833
Загальна декларація прав людини - важливий і корисний
документ. Але в ньому говориться про людей загалом - і жодного слова про дітей.
Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.
Саме тому 1989 року ООН прийняла окремий документ під
назвою «Конвенція про права дитини».
Конвенція-це міжнародна угода. У ній держави
беруть зобов'язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також
підписалася під цим документом, а значить - пообіцяла
світові піклуватися про своїх маленьких громадян.
Діти, у кожної людини є права. Але
користуватися ними можна тоді, коли не порушуються права іншої людини. Поважати
права інших людей - обов’язок
кожної людини.
А чи завжди ми це робимо?
Пропоную вам розглянути декілька
ситуацій і дати оцінку поведінці героїв.
Чиї права вони порушують?
Які обов’язки не виконують?
Ситуація
1.
Мама. Негайно зроби музику тихіше!
Вже північ, ти весь будинок розбудиш!
С и н. А я маю право на відпочинок! Я хочу відпочивати з
музикою!
Відповідь
. Син порушує право сусідів на відпочинок в тишині. Він не поважає права інших
людей.
Ситуація
2.
Учитель. Олю, ти сьогодні чергова, витри,будь-ласка дошку і полий квіти.
Оля . Ви не маєте права примушувати мене чергувати! Конвенцією про права дитини заборонено заставляти дітей працювати!
Відповідь . Крім прав Олі
є ще й обов’язки – чергового, як і у всіх дітей в класі. Крім того її обов’язок
– поважати права інших людей на чистоту в класі.
Ситуація
3.
Учитель. Коля, ти знову розмалював
парту в класі! А
її тільки що вимили!
Коля. А що тут такого? Я маю право на заняття своєю
улюбленою справою – малюванням!
Відповідь:
А інші мають право сидіти за чистою партою. Коля повинен поважати права інших
учнів.
Кожен з нас є маленькою, але
дуже важливою частиночкою цього світу. У кожного з нас є свої права, і ми
повинні добре їх знати та вміти ними користуватися. Але слід знати не лише свої
права, а й обов’язки. Коли ти відстоюєш свої права, не порушуйте права інших!
28 травня 2021 р.
07 травня 2021 р.
За Батьківщину у боях вмирали
Однаково — дорослі і малі…
За довгі роки ще не розшукали
Там сплять навічно воїни-солдати,
Чиїсь батьки, чиїсь брати й сини,
Їм не судилось весен зустрічати,
На полі ніхто не згорів:
Солдатські портрети
На вишитих крилах пливуть…
І доки є пам’ять в людей,
І живуть матері,
26-30 квітня
- Доброго дня, шестикласники.
ПОМІРКУЙТЕ
- Які підприємства розташовані в нашому місті?
- Які небезпеки можуть загрожувати населенню в разі аварій на цих підприємствах?
- Які аварії, які можуть бути на цих підприємствах?
- Чи зможете ви діяти правильно у разі аварії?
- Як називають небезпечне руйнівне явище, що характеризується дуже великою швидкістю вітру і поширене в степах? (смерч, ураган)
- За якого природного явища рекомендують вимкнути електроприлади, не торкатися кранів, закрити вікна, двері? ( блискавка)
- Назвіть три основні причини повеней (сильні опади, швидке таненняснігу, наганяння води з моря на узбережжя та в гирла річок сильним вітром або приливом)
- Чи можна вибивати вікна при пожежі? (ні, бо у приміщення почне поступати свіже повітря, яке прискорює горіння)
- Чи повинен постраждалий, на якому горить одяг, бігти? (ні, бо вогонь тільки розгорається)
- Якою тканиною можна обгортати електричну лампу? (ніякою)
- Як слід добиратись до виходу, коли в приміщенні з'явилось багато диму? (повзти під стінами, бо дим підіймається вгору)
- Що робити, якщо ви виявили підозрілий предмет, який може виявитись вибуховим пристроєм? (негайно зателефонувати у поліцію 102 або службу порятунку 101, обгородити небезпечне місце, відійти не менше ніж 100 м., попередити перехожих про небезпеку)
2. МІНІ-ВІКТОРИНА
- ПІДСУМУЄМО
Про які ж правила потрібно пам’ятати тим, хто опинився в небезпечній ситуації, як діяти?
ПАМ'ЯТКА
1. Оціни рівень небезпеки. Якщо ситуація загрожує твоєму життю, часу на роздуми немає, дій негайно.
2. Якщо загрози життю немає, спочатку заспокойся.
3. Якщо сам впораєшся з ситуацією, склади план дій і виконуй його.
4. Якщо тобі потрібна допомога, звернися до рятувальних служб, родичів, сусідів, випадкових перехожих.
5. Якщо допомога не надходить, не втрачай надії, ситуація може змінитися на краще наступної миті.
ВАЖЛИВО!
СПОСОБИ ЗАХИСТУ ВІД КЛІЩІВ І КОМАХ
Кліщі. Ці приставучі і кусючі носії кліщового енцефаліту найбільш активні у весняно-літній період. Для попередження цього захворювання при лісових прогулянках, прогулянках у парках необхідно дотримуватись найпростіших запобіжних правил.
26 квітня 2021 р.
ГІРКА ПАМ'ЯТЬ
Чорнобиль – ми пам’ятаємо цю дату
І застигає в жилах кров.Чорнобиль – помирає у дитини мати
І не віддасть їй вже свою любов.
Чорнобиль – скільки в цьому слові горя,
Страждань та гірко виплаканих сліз.
Ця радіація впадає в Чорне море,
Вона таїться в ніжних стовбурах беріз.
Чорнобиль – доки будемо терпіти
Таку халатність та тяжкий урок?
Чорнобиль – помирають наші діти, яким в житті вже не зробити перший крок. Валентина Харченко
23 квітня 2021 р.
- Не забуваємо і про безпеку життєдіяльності
16 квітня 2021 р.
Наша мета: вчитися, як себе поводити в умовах автономного існування у лісі; повторити правила вживання ягід, грибів, води, їстівних рослин; вчитися запобіганню отруєнням їх вживання
Уявіть, що ви знаходитися в лісі. Потрібно пригадати, як слід поводитися і чого не можна робити.
МОЖНА НЕ МОЖНА
Охороняти рідкісні рослини обдирати кору дерев
Берегти молоді рослини рвати багато квітів
Обгороджувати мурашники збивати гриби ногами
Спостерігати за жабами руйнувати мурашники
Милуватися красою природи руйнувати павутиння
Підгодовувати птахів ловити метеликів
Прибирати місце відпочинку ловити жаб
09 квітня 2021 р.
Хоч головне правило радять тому, хто загубився або
зазнав аварії, залишитися на місці, проте з нього бувають винятки. Наприклад,
якщо ніхто не знає, куди ти пішов, може минути багато часу, перш ніж тебе
почнуть шукати. Тоді людині доводиться покладатися на власні знання і вміння.
Головне у такій ситуації – правильно визначити
напрямок руху і дотримуватися його в дорозі.
Рухатися треба до орієнтира. Зупинись. Для пошуків наступного орієнтира порядок дій слід повторити.
Орієнтування за допомогою годинника. Якщо мандрівник має з собою компаса, він досить точно може зорієнтуватися на місцевості за допомогою годинника по небесних світилах. Відомо, що сонце і місяць не стоять на місці, але у визначений час вони вказують на одну зі сторін світу. Наприклад, опівдні сонце і опівночі місяць знаходяться на півдні.
Орієнтування по тіні. Якщо о 13-й годині (влітку о 14-й) стати спиною до сонця, тінь вкаже на північ. Схід буде праворуч, захід – ліворуч. Запам’ятай, що в цей час всі предмети відкидають найкоротшу тінь.
Ясної місячної ночі найкоротша тінь падає о 1-й (влітку о 2-й) годині ночі.
Чумацький Шлях зорієнтовано приблизно з півдня на північ.
Полярна зірка завжди вказує напрямок на північ. Вона знаходиться в сузір’ї Малої Ведмедиці. Щоб відшукати її на небі, знайди сузір’я Великої Ведмедиці й подумки відклади п’ять відстаней між двома її зірками.
Орієнтування за місцевими прикметами. Цей спосіб стає у пригоді, коли хмарно. Добре
відомо, що рослини та комахи чутливі до сонячного тепла. У південному напрямку
кора дерев буває світлішою, а північна частина, навпаки, нерідко вкрита мохом.
Для орієнтира найкраще обирати поодинокі дерева, що ростуть на галявинах. Як ти думаєш, чому?
Однак
пам’ятай, що орієнтування за місцевими прикметами – найменш надійне. Слід
постійно шукати підтвердження своїм спостереженням.
Чи знаєш ти, що …
Ідучи без компаса в заданому
напрямку, час від часу треба перевіряти його правильність. Адже людина, якій
здається, що вона рухається прямо, насправді робить праве коло діаметром 3 –
07 квітня 2021 р.
«Бережи одяг, доки новий, а здоров’я - поки молодий»
- Проблема здоров’я здавна привертала увагу людини і сьогодні є першочерговою. Багато людей втрачають своє здоров’я задарма, не замислюючись. Здоров’я потрібне всім. Здоров’я – ще не все, але без нього все інше – пусте.
Давайте пригадаємо, що таке здоров’я?
- Зважте на те, що ви можете значно вплинути на стан свого здоров’я, обравши здоровий спосіб життя.
Розгорнемо другу сторінку нашого усного журналу «ТВОЄ ЗДОРОВ’Я У ТВОЇХ РУКАХ!»
- Берегти здоров’я – це означає вести здоровий, активний спосіб життя; робити зарядку, ходити в походи, займатися фізичною працею, відвідувати спортивні секції, дотримуватися режиму харчування.
Запам’ятайте: не давайте волі своїм емоціям, не беріть на себе зобов’язання, які перевищують ваші сили, не робіть того, що вас виснажує. Якщо ви помічаєте за собою, що здатні збуджуватися без будь-якої причини, негайно зверніться до лікаря.
Щоб мати здоров’я, слід правильно їсти,
Вживати поживне і тільки корисне.
Не їсти надміру, не шкодити тілу
І пам’ятати про вітаміни.
- Не можна зберегти здоров’я, не дотримуючись правил особистої гігієни. Ви скажете, що це всім відомо і нагадувати про це смішно, проте не всі дотримуються цього правила (чи ніколи, чи просто забули).
Отож четверта сторінка називається «ПРАВИЛА ГІГІЄНИ ШКОЛЯРА»
·
Починати і закінчувати день необхідно з чищення зубів.
• Виконавши зарядку, необхідно заправити ліжко
і відсунути штори, розкривши вікно.
• Підстригати нігті на руках і ногах потрібно
щотижня. Найкраще робити це ввечері в неділю перед початком навчального тижня,
а потім йти в душ.
• Щовечора необхідно мити місця інтимної
гігієни, як дівчаткам, так і хлопчикам - про це свідчать правила особистої
гігієни школяра.
• Кілька разів на тиждень потрібно терти тіло
намиленою мочалкою. Ця процедура змиє бруд і мікроби з поверхні епідермісу, а
також видалить частинки ороговілої шкіри.
• Мити голову не більше 2 разів на тиждень. При
частих простудних захворюваннях дозволяється зменшити кількість процедур.
• Щоранку надягати чисту відпрасовану нижню
білизну і шкарпетки (панчохи).
• Не можна пити з чужої склянки.
• Не слід ділитися змінним взуттям.
• Відомо, що школярі на уроках люблять гризти
ковпачки на ручках, а також гумки на маківці олівця. Робити цього категорично
не можна.
• Наявність власної гребінця допоможе уникнути
зараження педикульозом.
Ще наші
пращури у своїх звичаях дотримувалися норм гігієни:
*закривали
завжди посуд з їжею чи відро з водою;
*забороняли
їсти кільком людям однією ложкою;
* не
витиралися всі одним рушником водночас( щоб не посваритися).
Отже, у такий спосіб наші предки попереджали
інфекційні захворювання.
Як вам відомо, у
способі життя наших предків чільне місце посідала праця: хліборобство,
скотарство, городництво… Раціонально організована праця та відпочинок
чергувалися між собою і позитивно впливали на здоров’я українців.
А свої
спостереження вони зафіксували у народних приказках та прислів’ях.
Завдання.
«Поєднати пару – скласти прислів’я»
ü Без здоров'я немає
щастя.
ü Веселий сміх - це
здоров'я.
ü Доки здоров'я служить, то
людина не тужить.
ü Було б здоров'я, а все інше
наживемо.
ü Бережи одежу знова, а
здоров'я змолоду.
ü Вартість здоров'я знає лише
той, хто його втратив.
ü Весела думка - половина
здоров'я.
ü Глянь на вигляд і про
здоров'я не питай.
ü Здоровий злидар щасливіший
від хворого багача.
ü Здоровому все на здоров'я
йде, здоров'я більше варте, як багатство.
ü Здоров'я за гроші не
купиш.
ü Здоров'я - найдорожчий
скарб.
ü Іржа залізо їсть, а чоловіка
- хвороба.
ü Люди часто хворіють, бо
берегтися не вміють.
ü Сміх краще лікує, ніж усі
ліки.
- Продовжуємо гортати сторінки нашого журналу
Шоста сторінка «ПОРАДИ ДРУГА»
- Добрий
день, діти. Я хочу спочатку спитати чи знаєте ви які рослини України, які
допомагають людині підтримувати своє здоров’я?
1) Який
кущ є символом України і одночасно лікарською рослиною? (к.....).
2) Яке
дерево – лікар дало назву літньому місяцеві? (л.....).
3) Яке
дерево застосовується в народній медицині повністю? (с....).
4) Яке
дерево є символом України та оберегом рідного дому, має великі лікувальні
властивості? (в....).
5) Яке дерево має лікувальні властивості, його плоди
схожі на гриби? (д..).
- Діти,
я дам вам декілька порад, якщо ви будете дотримуватися їх, здоров’я ваше буде
міцним.
1) Дотримуйтесь
режиму дня.
2) Раціонально
харчуйтеся.
3) Займайтеся
фізкультурою і спортом.
4) Загартовуйтеся.
- Я
вам дам рецепт вітамінного напою, щоб взимку і навесні ви краще себе почували.
Три частини шипшини.
Три частини
перетертої моркви.
Одна частина кореня цикорію.
Чотири частини
плодів глоду.
Плюс літр окропу і тримати у теплі упродовж години. Потім
процідити. Пити тричі на день по півстакана.
БУДЬТЕ
ЗДОРОВІ!
2. Прозора рідина, яку використовують для вмивання і пиття.
3. Звичне положення тіла людини у стані спокою та під час руху.
4. Розпорядок життя, праці й відпочинку школяра.
5. Плоди городніх рослин і зелень, які вживають як їжу.
6. Заходи для підвищення опірності організму шкідливим впливам
за допомогою використання сил природи: сонця, повітря і води.
7. Природний рожевий або червонястий колір щік, обличчя, особливо
на морозі та після виконання фізичних вправ.
8. Процес уживання їжі.
22 січня 2021 р.
15 січня 2021 р.
ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
- виконувати вимоги освітньої програми, дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;
- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;
- дотримуватися правил внутрішнього розпорядку закладу освіти;
-
повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів
освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які
залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали
достовірну інформацію від інших осіб.
- Учень приходить до школи за 10 – 15 хвилин до початку занять, чистий і охайний.
- При вході у школу дотримується правил ввічливості, знімає в гардероб верхній одяг і прямує до місця проведення уроку.
- Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогнебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші психотропні речовини та отрути, газові балончики.
- Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
- Учень зобов’язаний мати необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник а також виконані домашні завданням з предметів згідно з розкладом уроків.
- Учні повинні охайно вести щоденник і давати його вчителю без будь-яких заперечень.
- Учень має бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками школи, батьками інших учнів, з іншими здобувачами освіти.
- Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших.
- Поза школою учні поводяться так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.
- Учні повинні дбайливо ставитися до шкільного майна і речей.
- До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до дзвінка, з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.
- Заборонено запізнюватися на уроки без поважних причин.
- Забороняється виходити з класу без дозволу вчителя.
- Впродовж уроку:
- не можна підводитися без дозволу учителя;
- не можна вживати їжу та напої, жувати жуйку;
- забороняється користуватися мобільними телефонами та іншими гаджетами, якщо це не передбачено вчителем для виконання освітньої мети.
- Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків так і після їх закінчення.
1. Під час перерви необхідно:
- підготуватися до наступного уроку;
- спілкуватись з друзями;
- грати у спокійні ігри;
- дотримуватися порядку, виконувати вимоги працівників
школи та чергових учнів;
Правила поведінки на сходах
На сходах
необхідно:
- дотримуватися
правового боку,
- триматися за
поручень,
- не бігти, не
стрибати через сходинки,
- не перегинатися
через поручні,не використовувати їх для спуску
- не штовхатися,
- йти окремо один від одного.
16 листопада 2020 р.
Вітаю вас, любі діти. Пропоную прочитати повчальну китайську притчу «Дружна родина» і поміркувати над її змістом
Чутка про цю родину дійшла до самого володаря країни. І він вирішив перевірити, чи правду кажуть люди. Прибув він у село, і душа його зраділа: навкруги чистота, краса, статок і мир. Добре дітям, спокійно старим. Зачудувався володар. Вирішив довідатися, як жителі села досягли такого ладу, прийшов до глави родини: «Розкажи, чому така згода і лад у твоїй родині?». Той взяв аркуш паперу й став щось писати. Писав довго — видно, не дуже сильний був у грамоті. Потім передав аркуш володарю.
Три слова були на папері: «Любов, прощення, терпіння». І наприкінці аркуша: «Сто разів любов, сто разів прощення, сто разів терпіння». Прочитав володар, почухав потилицю і запитав:
— І все?
— Так, —
відповів старий, — це і є основа життя всякої гарної родини. — І подумавши,
додав: — І світу теж, хто залишився наодинці. Треба пам'ятати про це!
Дуже важливо сприймати людей такими,
якими вони є.
Ми всі
різні. В цьому наше
багатство!
Ми різні – в цьому наша сила!
Вмій стримати прояв нещадного гніву,
Терпимим до інших ти будь,
Добрим, порядним, чутливим і ніжним,
І посмішку дарувати усім не забудь!
***********************************************************************
ВІД КОЗАКІВ ДО КІБОРГІВ
14 жовтня ми відзначаємо декілька свят – Свято Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки козаків, День українського козацтва та День Захисника України.
Улюблена Богом перлина,
Для всіх українців одна,
Козацька моя Україна
Хлібів золотих сторона.
Негодами лютими бита,
Віками ти йшла до мети.
Тобі в небі зорею світити,
І волю і долю знайти.
Розселив Господь людей по всьому світу і кожному народові дав землю. Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист – це найперший обов’язок народів.
Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров’ю сотень поколінь, їхніх працелюбних і героїчних предків. Шануймо героїчну історію нашого великого народу.
ЧАС ЗГАДАТИ НАШУ СЛАВУ
Козацтво в історії нашої держави - це унікальне явище, а козаки - не лише надзвичайно сміливі воїни-захисники рідної землі, а часом і дивовижні люди за своїми здібностями.
Можливо, тому й не випадково день свята Покрови Пресвятої Богородиці - 14 жовтня з 1999 року, згідно з Указом Президента України, став ще і Днем українського козацтва, а з 2014 року - Днем захисника України.
День захисника Вітчизни –
Мужності й геройства свято .
І ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає,
Всю нашу велику родину,
Рідну землю свою – Україну.
Нелегкою була доля українського народу. В її історичному минулому були роки процвітання і тяжкі роки поневолення.
Ще не встигли загоїтись важкі рани минулої, війни, ІІ Світової, де загинули наші дідусі і прадідусі, війни в Афганістані, де воювали ваші тата чи їхні брати, як на Сході України прогриміли нові постріли і вибухи гранат, де воюють найкращі сини України.
Послухаємо пісню "В той день, коли закінчиться війна"
Я – Україна! Я стою на колінах,
В тебе Всевишній знову молю:
Я – Україна! Не зламай мої крила,
Дай мені сили! Я зацвіту!
Горді мужі і князі, мою волю боронили,
Запорізькі козаки землю кров’ю освятили,
Де Кобзар і де Франко, слово Лесі Українки,
Пам’ятай же, мій народ, це одна моя кровинка!
Більш ніколи і ніхто мою долю не зламає,
Знов Карпати і Дніпро “Ще не вмерла” заспівають!
Україною зовусь й моя мова солов’їна,
Я ніколи не здаюсь, бо я горда і щаслива!
Я – Україна! Не впаду на коліна!
Я – Україна – в світі одна!
Я – Україна – твоя мати єдина!
Житиме вічно пісня моя!
Немає коментарів:
Дописати коментар