Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Шиліна Історія України/Всесвітня історія

10.10.25

Тема: Всесвітня історія

Час: 10 жовтня 2025 08:50 AM Київ

https://us05web.zoom.us/j/81168311277?pwd=SaawNamEZvrwMC1gIRbeVKTJFYZWUm.1

Ідентифікатор конференції: 811 6831 1277

Код доступу: 1010


26.09.25

Тема: Всесвітня історія

Час: 26 вересня 2025 08:50 AM Київ

Поключиться до конференції Zoom

https://us05web.zoom.us/j/87922486227?pwd=H2EVQMOBJlaNgibKkZrhetaQVrt8ZU.1

Ідентифікатор конференції: 879 2248 6227

Код доступу: 2609


Посилання на урок з історії України


Тема: Люблінська унія.  Об’єднання більшості українських земель у складі Польщі
Мета: з’ясувати, якими були передумови укладення Люблінської унії; дізнатися, як на Люблінському сеймі відбулося об’єднання Польського королівства  і Великого князівства Литовського в єдину державу; показувати на карті територіальні зміни, що відбулися внаслідок  Люблінської унії; характеризувати  суспільно ­ політичні зміни на українських землях після Люблінської унії; сприяти формуванню  аналітичного мислення на основі особистого  усвідомлення  минулого;  виховувати  почуття  гідності  й поваги до минулого своєї Батьківщини.
Тип уроку: комбінований.;
Основні терміни та поняття: «унія»,  «Річ  Посполита»,  «Шляхетська  демократія»,  «сейм», «федерація».
Основні дати:
1558-1583- Лівонська війна. Війна Московії проти Лівонського ордену німецьких лицарів.
1 липня 1569 р.-   укладення  Люблінської унії, створення держави  Річ Посполита
Історичні особистості: Сігізмунд ІІ Август
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
•  пояснювати причини об’єднання Великого князівства Литовського та Польського королівства;
•  описувати перебіг подій Люблінського сейму 1569 р.
•  виявляти територіальні зміни, які відбулись на українських землях унаслідок Люблінської унії;
•  аналізувати зміни суспільно – політичного життя на українських землях після Люблінської унії.

Хід уроку
І.  Організаційний момент
Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ.  Актуалізація знань
Запитання для індивідуального опитування
1)  Схарактеризуйте становище основних станів українського суспільства.
2)  Чим відрізнялося становище привілейованих і непривілейованих станів?
3)  Які зміни відбувалися в розвитку сільського господарства?
4)  Визначте  характерні  риси  розвитку  міст,  ремесел  і  торгівлі в XVI ст.
IІІ. Мотивація навчальної діяльності
1)  Які українські землі на середину XVI ст. перебували під польською владою?
2)  Які українські землі на середину XVI ст. входили до Великого князівства Литовського? 
IV. Вивчення нового матеріалу

1.Передумови укладення Люблінської унії

60-ті рр. XVI ст. стали переломними у подальшому розвитку українських земель. Це було зумовлено об’єднанням Польського королівства і Великого князівства Литовського в єдине державне утворення — Річ Посполиту.

Процес об’єднання двох держав розпочався ще наприкінці XIV ст. Проте через різне розуміння мети цього об’єднання він не досягав свого логічного завершення, хоча неодноразово й укладалися угоди про унію (Кревська (1385 р.), Віленська (1401 р.), Городельська (1413 р.).

2.Люблінський сейм 1569 р.
Питання про Люблінський сейм вивчається шляхом поєднання розповіді вчителя й опрацювання карти та ілюстрації.
 Об’єднання Польського королівства і Великого князівства Литовського в одну державу відбулося у 1569 році на спільному сеймі представників привілейованих станів обох країн у Любліні. Литовська сторона прагнула у союзі з Польщею домогтися широкої автономії, мати власну грошову одиницю;  зрівняти  в  правах  з  польськими  шляхтичами  дрібну литовсько-українську шляхту за умови повного об’єднання держав.
 Польське королівство висувало свої умови: Велике князівство Литовське утворює з Польщею єдину державу з єдиним королем і спільним сеймом;  у Великого  князівства  Литовського  залишалися  своя  адміністрація і судочинство.
 1 липня  1659 р.  була  підписана  Люблінська  унія.  Проголошувалося
об’єднання Польщі та Литви у єдину федеративну державу Річ Посполиту
(республіку).

1.Робота з таблицею!
Потрібно у таблицю написати позитивні та негативні наслідки Люблінської унії для України.
2. Робота з картою
Треба відгукати на карті українські землі, які увійшли до складу Речі Посполитлї згідно з рішенням Люблінського сейму

Історичний диктант
1.Коли відбувся Люблінський сейм?
2. Коли була укладена перша унія між Литвою і Польщею.

Відповіді надсилати на пошту rezepaanastasiia@gmail.com

Домашнє завдання
Прочитати параграф 2, завдання на стр. 21  номер 1. Схарактеризуй особливості політичного становища українських земель на початку 16 ст.



Посилання на урок meet.google.com/ijf-wdze-faw




Урок  № 1

Тема : Ранній Новий час в історії України 

Дата : 04.09.2025

                                                         Хід уроку

1. Організаційний момент (2 хв.)

Учитель: вітається, формулює тему уроку. Ставить проблемне питання:
– Чому XVI–XVIII ст. стали для України особливим періодом?

2. Актуалізація знань (5 хв.)

Учитель: за слайдами нагадує спадщину Середньовіччя:

  • розпад України-Русі;
  • Галицько-Волинська держава;
  • монголо-татарська навала;
  • українські землі у складі Литви й Польщі;
  • виникнення Кримського ханства .

Учениця: відповідає на питання: «Які події ви пам’ятаєте?»

3. Вивчення нового матеріалу (25 хв.)

Учитель пояснює за слайдами:

  • Періодизацію Раннього Нового часу (XVI–XVIII ст.) .
  • Політичні трансформації: українські землі під владою різних держав, унії.
  • Соціальні зміни: виникнення козацтва, роль Запорозької Січі.
  • Фронтир: що це таке і чому важливий для України .
  • Державність: Визвольна війна, постання Гетьманщини, її ліквідація.
  • Культура: українське бароко, братства, книгодрукування, релігійні зрушення.
  • Націєтворення: поява назви «Україна», думки істориків (Смотрицький) .

4. Практична робота (10 хв.)

Учитель: пропонує завдання:

  • робота з уривками літописів, дум, універсалів;

5. Узагальнення (5 хв.)

Учитель: проводить бліц-опитування (відповідь потрібно записати в зошит):

  • Чому XVI–XVIII ст. називають Раннім Новим часом?
  • Хто був оборонцем українських земель?
  • Що таке фронтир?
  • Які культурні здобутки цього періоду ви знаєте?
За посиланням Тест потрібно виконати 5 тестових запитань і надіслати відповіді на пошту rezepaanastasiia@gmail.com

6. Рефлексія (3 хв.)

Учитель: пропонує прийом «Незакінчене речення».
Учениця: завершує:

  • «Сьогодні я дізнався(лася)…»
  • «Мене здивувало…»
  • «Я зрозумів(ла), що…»

Домашнє завдання

1.     Міні-дослідження «Моє ім’я в історії» (5 речень). Знайди історичну постать 17-18 ст. яка має таке саме ім’я як в тебе. Напиши 5 речень ким ця людина була, що зробила.

2.     Опрацювати параграф підручника 1 стр. 6-12

 

Немає коментарів:

Дописати коментар